Wpis z mikrobloga

" Jednym z cudów Jezusa było uleczenie sługi centuriona. Mowa o tym u Mateusza i Łukasza. Mateusz używa słowa „pais", z którego wzięło się słowo „pederastia". „Pais" oznacza młodość. Ewangelista chciał bowiem jak najtrafniej opisać młodzieńca, który zasadniczo był kochankiem centuriona. A ten przyszedł do Jezusa i poprosił o uzdrowienie lubego, mówiąc: „Lecz powiedz słowo, a mój sługa będzie uzdrowiony". Jezus odparł, chwaląc pobożność centuriona: „Powiadam wam: Tak wielkiej wiary nie znalazłem nawet w Izraelu".

Świetne jest to, że za każdym razem, gdy podchodzisz do komunii w niedzielę, miliony katolików mówi: „Panie, nie jestem godzien, abyś przyszedł do mnie, ale powiedz tylko słowo, a będzie uzdrowiona dusza moja". Wypowiadają tę homoerotyczną frazę, która wypłynęła z ust centuriona, szczerze zaangażowanego w homoseksualną relację ze swoim sługą. "

Ordo_Publius - " Jednym z cudów Jezusa było uleczenie sługi centuriona. Mowa o tym u ...

źródło: comment_15978600826C9pLxayCzaInfTTShTMAf.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
@Ordo_Publius

Pais oznacza chłopiec. Mówiąc mój chłopiec centurion miał na myśli "swojego chłopca". Pederastia wtedy była czymś normalnym i szeroko praktykowanym, tym bardziej w wojsku.


To duże uproszczenie.
Tego samego słowa użyto w :

Mt 12:18 „Ἰδοὺ παῖς μου ὃν” „Oto mój Sługa; którego wybrałem, ”
Jn 4:51 „ ὅτι παῖς αὐτοῦ ζῇ” „ mówiąc, że syn jego żyje.”
Mt 2:16 „πάντας τοὺς παῖδας τοὺς ἐν” „pozabijać wszystkich chłopców” i
  • Odpowiedz
@NieMamNicDoDodania: Co więcej, stary testament nie wspomina ani trochę o pedofilii, co jest dość dziwne, bo żydzi pisali dosłownie o wszystkim, nawet o jedzeniu owoców morza czy z czego mają być zrobione ubrania. To dużo mówi o ówczesniej społeczności żydowskiej.

Czyżby nie widzieli w tym nic złego? W końcu wszystkie złe rzeczy spisywali.
  • Odpowiedz
Księga Kapłańska w rozdziale 18,werset 3?


@NieMamNicDoDodania: Gdzie masz tam o pedofilii? Masz tam o zakazie kontaktów kazirodczych oraz kontaktów poza małżeńskich oraz czystości małżeńskiej. Zero wzmianki o pedofilii, tak jak to było z homoseksualizmem.

Sodoma i gomora także nie wspominała nic o pedofilii.
  • Odpowiedz