Wpis z mikrobloga

#weterynaria #weterynarz #koty

Szybkie pytanie. Zawsze jak jestem u weta i kot ma dostać leki to dostaje je w formie zastrzyku, czasami trzeba powtórzyć ten zabieg na następny dzień i kilka dni później. Nie lubię stresować swoich kotów, a jednego z nich mam mocno płochliwego, więc zastanawiam się czy zamiast w kolejne dni jechać jeszcze raz na zastrzyk nie mogą oni dać antybiotyku lub leku przeciwzapalnego w formie tabletki? Dostają raz na kilka miesięcy tabletkę odrobaczającą to i taka nie powinna stanowić problemu.
  • 8
@deptacz_gnoju: kurła i dlaczego od razu obrażanie? Stać mnie, mały kocurek miał entropię w obu oczach i bez problemu na operacje, a następnie na leczenie wydałem kilka tysięcy. Ale widzę, po postach twoich, że najczęściej odpowiedzi od ciebie to obrażanie. Czarno.
@SiDi: jak moja kicia była szykowana do operacji to zastrzyk z antybiotykiem dostała na dwa tygodnie, tzw formę depot, która sobie działa dłuższy czas, dodatkowo miała antybiotyk doryjowo w tabletkach na czas urlopu doktora. Nie wiem, jak ze sterydami, czy w takiej formie mogą występować. I @deptacz_gnoju ma trochę racji, jakbym była weterynarzem to pewnie niektórych pacjentów bym wolała pilnować w gabinecie, bo bywają rozgarnięci inaczej właściciele albo sprytne zwierzaki, jak
Zawsze jak jestem u weta i kot ma dostać leki to dostaje je w formie zastrzyku, czasami trzeba powtórzyć ten zabieg na następny dzień i kilka dni później.


@SiDi:
1. Nie wszystkie leki iniekcyjne są akurat dostępne w formie doustnej.
2. Nie w każdym przypadku forma doustna jest wskazana. Jakiekolwiek problemy ze strony układu pokarmowego mogą znacznie obniżyć przyswajalność preparatu, bądź podanie leku doustnie może spowodować zaostrzenie objawów.
3. Widzimy pacjenta
@GregPelka: Thx. Akurat ja nie z tych co porzucają antybiotykoterapię. A moje pytanie to typowo z troski o kota, bo jednak to jest dla niego ogromny stres, a trauma się zaczęła jak miał entropię w jednym oku i zaraz po tym w drugim. Prawie codziennie u Weta. Aż żal nam było się z nim rozstawać ma czas zabiegu