Wpis z mikrobloga

Dlaczego podczas sesji fotograficznych robi się zdjęcia zamiast nagrywać wszystko a potem wybierać odpowiednie klatki ? To byłaby szansa złapać absolutnie każdy moment a nie tylko te po kliknięciu

P.S. nie mam pojęcia o fotografii

#fotografia #pytanie
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Geraltzkiwi: to jak jestem taki głupi to mam prośbę i może powiesz mi czemu jedna klatka 6000x4000 px waży 50 megabajtów? I po co ludziom jakieś obiektywy? Skoro branża może upaść od telefonów komórkowych?
  • Odpowiedz
@Ganicjusz i do tego napisalem ze nigdy tak nie napisalem po czym wklejasz cos co napisalem a nie ma zwiazku z tym co sugerujesz ze napisalem. A pytania w tym stylu kieruj do fotografa. Branza juz mocno upadla od czasow gdy w telefonach kazdy ma aparat pozwalajacy na zrobienie zdjecia np. do dokumentow
  • Odpowiedz
bo by sie okazalo ze kazdy moze byc fotografem i zrobic takie samo zdjecie telefonem jak sprzetem za kilkadziesiąt k i branza by upadła.


@Geraltzkiwi: zdradzę ci pewien sekret, sprzęt nie czyni fotografem a jedynie pomaga w osiągnięciu zamierzonego efektu. Znajdź telefon który poradzi sobie w fotografii lotniczej albo sportowej. Albo ewentualnie taki który ma jakiś obiektyw do portretów by dostać ładne rozmycie a nie cyfrowe badziewie.

Co do filmów
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sprintel: wszystko zależy od rodzaju fotografii, masz różne aparaty, różne obiektywy, różne lampy. W wielu sesjach robi się zdjęcia seriami (czyli trochę tak jak film) i wybiera się najlepsze ujęcie.

Kiedyś to było bardzo nieopłacalne bo taśma filmowa była bardzo droga, klisza również. Dziś przy fotografii cyfrowej koszty robienia zdjęć bardzo spadły, również jakość fotografii cyfrowej się poprawia z roku za rok, więc nie wiadomo co będzie w przyszłości. Już
  • Odpowiedz
@sprintel: Fotografuje się w rawach, które zawierają dużo więcej informacji niż losowa klatka video mocno skompresowanego filmu. Chyba, ze masz profesjonalną kamerę filmową kręcącą w rawach.
  • Odpowiedz
@Geraltzkiwi: Akurat znam kilku wiec nie trafiłeś z pytaniem. Który z twoich znajomych fotografów używa telefonu? Weź im może powiedz, że do 90% wystarczy im jedynie telefon a reszta to strata hajsu. I dlaczego telefon ma nie zrobić zdjęcia pod wodą?

Robienie zdjęć jest wygodniejsze niż filmu. A jeśli martwisz się o uchwyceniu każdego momentu to sprzęt profesjonalny osiąga okolice 9FPS co zdecydowanie wystarczy.
  • Odpowiedz