Wpis z mikrobloga

Czy Wam też podczas jazdy samochodem nagrzewa się telefon? Nie wiem do końca czy to wina samego telefonu (nie mam od kogo wziąć innego na testy) czy tego, że są teraz upały ale zdarza się, że telefon niemal parzy w rękę.Ostatnio gdy jechałem z nawigacją i podpiętym kablem do ładowania pojawił mi się komunikat, że ładowanie wstrzymane ze względu na wysoką temperaturę telefonu. Telefon jest przyczepiony uchwytem do przedniej szyby więc w teorii jest wyeksponowany na działanie słońca ale pytanie czy to możliwe aby nagrzewał się do tego stopnia?

I drugie pytanie. Jeśli to temat raczej standardowy to jak Wy sobie radzicie z "chłodzeniem" telefonu? Myślałem o przyczepieniu telefonu do kratki klimatyzacji ale jest to u mnie dosyć kłopotliwe bo zasłaniałoby całe radio :/

#smartfon #motoryzacja
  • 3
@lgc89: tak nagrzewa się od słońca, pracy i ładowania, w zimę będzie trochę lepiej, ale i tak będzie ciepły. Przeniesienie na kratkę pomaga i robiłem tak w tamtym roku. Teraz mam długi uchwyt zamocowany nie do szyby, tylko do deski i telefon jest na tyle wysunięty do przodu, że dzięki temu mogę skierować na niego nawiew. Mimo że mam założony case, telefon jest nawet poniżej temperatury otoczenia dzięki nawiewowi z klimy.