Wpis z mikrobloga

Hej! Jak aktualnie wygląda sytuacja w Szkocji? Myślę o przedłużonym weekendzie w Edynburgu i okolicach - ale nie mogę się doczytać jak wygląda aktualnie podróżowanie (czytałem, że nie można przemieszczać się pomiędzy, niektórymi regionami).

#szkocja #podroze
  • 9
@hawu: Byłem w Edinbra dwa tygodnie temu. Dużo turystów choć nie tyle co normalnie, ogródki piwne pełne, gdzieniegdzie trzeba nosić maseczki. Ale ogólnie to bez większych problemów.
@owcaboski
@boguslaw-de-cubalibre

Więc chyba ruszymy w sobotę. Mam nadzieję, że pogoda dopisze - jakkolwiek to brzmi w Szkocji :D. Będziemy 4 dni, więc myślę o wypożyczeniu na 2 dni samochodu i wyskoczeniu gdzieś poza Edynburg. Jak ktoś ma coś wartego polecenia to z góry dzięki!
@hawu: to trudne pytanie....

1. Jeżeli lubisz serial Outlander to wiele lokacji jest blisko siebie, 30 min jazdy od miasta.
2. Falkirk ma Kelpie oraz Wheel.
3. Osobiście uwielbiam Pentlandy, najlepiej od strony południowej (szukaj na google: Pentland Hills Regional Park Famous range of hills south of the city)
4. Cramond Causeway, można dojść (w odpowiednim momencie) na wyspę suchą nogą :)
5. South Queensferry Harbour, parkujesz samochód i łazisz po
Więc chyba ruszymy w sobotę. Mam nadzieję, że pogoda dopisze - jakkolwiek to brzmi w Szkocji :D. Będziemy 4 dni, więc myślę o wypożyczeniu na 2 dni samochodu i wyskoczeniu gdzieś poza Edynburg. Jak ktoś ma coś wartego polecenia to z góry dzięki!


@hawu: hej, i jak? Byłeś? Brałeś samochód? Sam ruszam w poniedziałek i szukam info głównie o wypożyczeniu auta właśnie. ;p