Wpis z mikrobloga

570 672 + 48 = 570 720
MTB Cross Maraton Kielce, dystans FAN. Wyliczenia organizatora 1600m w górę, wg moich: 1700m.

Wyścig - rewelacja. Ilość metrów w górę robi (na mnie) ogromne wrażenie, zwłaszcza, że nigdy nie przekroczyłem 1000, a tutaj blisko do dwóch dobiliśmy. Jednak trasa była interwałowa krótkie podjazdy, krótkie zjazdy, trochę dłuższych podjazdów i zjazdów - dzięki takiemu profilowi, te podjazdy nie były tak bardzo odczuwalne. Niechaj świadczy o nich tyle - wyjechałem 95%. Jeden podjazd mnie faktycznie pokonał, w kilku miejscach zawodnik przede mną się zatrzymał i przy próbie zmiany ścieżki niestety koło obróciło i po zabawie, ale było do wyjechania (gdybym jechał swoją ścieżką). W kilku przypadkach zawiodła głowa - widzę jak przede mną wprowadzają, to ja też - to było do wyjechania.
Całość trasy względnie szeroka, nie było dużo singli po których nie dało się by kogoś wyprzedzić. Single pojawiły się tam gdzie już i tak peleton się uformował jak powinien. Trasa w większości po piasku, ale twardym, unoszącym masę pyłu; sypkiego piachu nie było za dużo (było kilka fragmentów). W kilku miejscach były kamienie (szczytem), chwila szutru czy kostki (przecięcia się z ulicami).
Większość trasy to był albo podjazd albo zjazd. Dopiero pod koniec było trochę dłuższych wypłaszczeń.
Technicznych fragmentów nie było bardzo dużo, w kilku miejscach trzeba było mocno pomyśleć jak przejechać a resztę lecimy "jak widać".
Był jeden zjazd bardzo niebezpieczny - masa sypkiego piachu, bardzo stromy i dziurawy. Tutaj sprowadzałem rower i to był jedyny zjazd którego nie dałem rady zjechać. Uznałem, że było zbyt niebezpieczne aby zjechać.

Dystans FAN to średni dystans (47km, 1600m). Był jeszcze krótszy (Family) 20km i 600m. Był też dłuższy (Master) 69km i 2400m.

I najciekawszy fragment - całość trasy jest w granicach administracyjnych miasta Kielce! Chyba nie ma drugiego takiego wyścigu w Polsce.

Czy polecam?
Tak, trasa świetna, bardzo przyjemna.

Finalne wyniki? Cóż, w tym przypadku nie za wynikiem jechałem, ale za przewyższeniami, z walką ze sobą. Gdzieś z tyłu głowy miałem - kurde, tu gdzieś ma być jeszcze wielka góra, gdzie ona jest??
M3: 36/46 (startowało 50)
Open: 88/114 (startowało 123)
Czas zwycięzcy open: 2h 53m

I kilka numerków odnośnie mojego przejazdu:
Dystans: 48,17km
W górę: 1723m
Średnia prędkość: 10,9km/h

Strava: https://www.strava.com/activities/3921639137
Zdjęć na stravie się pojawi więcej gdy je dostanę :)

#rowerowyrownik #mtb #ruszkielce #kielce #rower
g.....h - 570 672 + 48 = 570 720
MTB Cross Maraton Kielce, dystans FAN. Wyliczenia o...

źródło: comment_1597648774wcB1duXOhHofqdVZeKTGuw.jpg

Pobierz