Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Szanowny @dzuzpeppe: no? Przeczytałem część, mam coś konkretnego z tego wyciągnąć?

Już nie wystarczy czegoś zrobić i ponieść za to kary? Teraz jeszcze są kary za przekonania?

Lubię zawsze kiedy czarny chcę wykorzystać p0lke, a gdy ta mu odnawia, on rzuca kartą rasizmu i ta żeby nie dostać przepięcia styków, zgadza się na co ten chcę.

Śmieszy mnie ta głupota, jednak wolałbym nie przenosić tego na prawo.
@pyroxar:
Są też morderstwa z miłości, litości i zazdrości.
Ale jakoś nie stworzyliśmy odrębnej kategorii dla przestępstw z miłości.
Nienawiść, miłość, itd... to wszystko są naturalne ludzkie uczucia, które nabyliśmy w toku ewolucji. Jak można człowieka karać za takie rzeczy. Albo za to że się zestresował. Chore.
Lewica nadała swoją abstrakcyjną wartość moralną, mechanizmom biochemicznym w naszym organizmie.
Nienawiść i niechęć to reakcje emocjonalne nabyte w toku ewolucji. Nie mamy wpływu na to co wewnętrznie odczuwamy.
@pyroxar:
Tu nie chodzi o walkę z nienawiścią, tylko o walkę z konkretną grupą ludzi, pod pretekstem tego że nienawiść jest "niemoralna". To prawo jest stosowane selektywnie. Nie znajdziesz beżowego ukaranego za nienawiść do białego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Szanowny @biliard: ale to znowu zatacza koło.

Kiedyś dorwałem książkę, że każde dzieło literackie jest związane w jakiś sposób z metafizyką, mówi o niej.

W sumie zrozumiałem to dopiero wczoraj, w bajce Batman odważni i bezwzględni jest odcinek o królu Muzyki. Niby taki sobie, ale świadomie lub nie, autor poruszył temat tego jak można nami manipulować czy wręcz sterować poprzez emocje

https://youtu.be/P5vKwcz820s?t=60
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Szanowni @biliard: @wypok312: świetnie te całą mowę i przestępstwa nienawiści oddaje końcówka:

Musimy zrobić tak, aby tej nienawiści nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie, tych naszych podpunktów, które stworzymy.
@pyroxar:
To jest po prostu strategia polityczna obliczona na to żeby atakować sprzeciw wobec polityki migracyjnej i generalnie, żeby ograniczyć słyszalność głosów dysydentów, penalizując co bardziej emocjonalne albo i prymitywne w formie wyrazy sprzeciwu.
Forma cenzury, racjonalizowana fałszywymi moralnymi przesłankami, żeby była łatwiejsza do kupienia przez społeczeństwo.
@pyroxar: zarzuciłeś, że taki 'potworek' funkcjonuje w GB nie mając świadomości, że w polsce i innych cywilizowanych krajach też, mając swoje podłoże w kryminologi i psychologi a nie filozofii albo teologii xD

gdybyś chciał się doedukować: http://www.uwm.edu.pl/kryminologia/wp-content/uploads/2017/02/Przest%C4%99pstwa-z-nienawi%C5%9Bci.-Studium-prawnokarne-i-kryminologiczne-tekst.pdf
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Szanowny @dzuzpeppe: przejrzałem pobieżnie, nie zamairzam tego czytać. A wiesz dlaczego? Bo koleś chcę wyciągać wnioski z obserwacji. Chyba nie wie, że metafizyka jest poza wszelkimi doświadczeniem i robiąc tak popadnie w mrok i sprzeczności oraz robaczywy dogmatyzm. Polecam Kanta, krytyka czystego rozumu.

Poza tym absurdalny jest pomysł karania za motywy, nie jestem na bieżąco w prawie, ale chyba nadal każe się za czyny. Chyba, że coś się zmieniło ( ͡
Ponoć w wlk Brytanii funkcjonuje taki potworek jak przestępstwo z nienawiści.


@pyroxar: w polsce też, z tą różnicą, że chroni uprxywilejowane grupy (np. katolików), ale już np. nawoływanie do mordowania osób homo jest legalne. Więc zajmij sie swoim podworkiem, a cywilizowane kraje zostaw.
@dzuzpeppe:
No oczywiście że przestępstwa mogą być motywowane nienawiścią.

> Zachodzące współcześnie w Europie zjawiska migracyjne,

w szczególności te o charakterze międzykulturowym powodują w społeczeństwie

eskalację nastrojów radykalnych i ekstremistycznych. Propagowane są idee

nacjonalistyczne, szowinistyczne, ksenofobiczne a nawet antysemickie,

rasistowskie i neonazistowskie. Nawołuje się do nienawiści na tle różnic

narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych.


Ktoś ci robi krzywdę, robi krzywdę twoim dzieciom, albo ludziom którzy mają zbliżone do ciebie podłoże etniczne i
Poza tym absurdalny jest pomysł karania za motywy, nie jestem na bieżąco w prawie, ale chyba nadal każe się za czyny. Chyba, że coś się zmieniło ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@pyroxar: Karze się za czyny a motyw jest jednym z determinant wymiaru kary. Rozumując w twój sposób popełnienie przestępstwa w afekcie albo w obronie własnej powinny powodować karę w takim samym wymiarze jak popełnione z premedytacja
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Szanowny @dzuzpeppe: ale co innego karać A czyny, brać pod uwagę motywy i okoliczności, a co innego karać za motyw stricte.

Mówimy o zupełnie różnych rzeczach.