Wpis z mikrobloga

Chciałbym kupić #rolki do jazdy rekreacyjnej, ale kompletnie nie wiem od czego zacząć! Ostatni raz na rolkach jeździłem 15 lat temu, więc fajnie byłoby do nich wrócić. Doradzicie coś sensownego tak, żebym mógł pojeździć i nie wydał majątku? Gdzie w ogóle można kupić coś fajnego w #warszawa unikając Decathlonu?
#rolki #warszawa
  • 10
@Matias: jak jestes duzy to sztuwny but. Jak normalny i jezdzisz rekreacyjnie to mieki butnjest mega wygodny.
Jak umiesz dobrze jezdzic i chcesz na miasto to fajne sa tri skates 3 kolka powyzej 100mm ale ciezko na nich sie uczyc od zera.

Kup firmy typu fr/seba/powerslide/k2/rollerblade zeby byly czesci zamoenne gwarancja.

Uwazaj na nitowane buty bo potrafia sie psuc lepiej skrecane szyny.

Lozyska abec 5 lub 7 jak robisz freestyle ale
@4x80: @isamaul: rozmiar buta 41, a jeśli chodzi o cenę to pewnie do 500 złotych... jeżeli będzie mi się chciało jeździć częściej niż raz na jakiś czas rekreacyjnie, to pewnie poszukam wtedy czegoś lepszego...
@Matias: to tak jak napisaliśmy mf500 z decathlonu to taki budżetowy pewniak, tempish black ice to droższa alternatywa. Reszta < 500 PLN to raczej szukanie po używanych, wtedy najlepiej takie z twardym butem, bo możesz wyjąć but wewnętrzny (liner) i go uprać ( ͡° ͜ʖ ͡°) covid, grzybica, lepiej nie dostać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@isamaul: @Matias: Panowie ja jeżdżę na mocniejszym sprzęcie ale jakoś przypadkowo mi wpadły skorupy tempish jakieś 350 zeta ale nie pamiętam, zerknijcie, zawsze to alternatywa dla mf500. Przesuwna szyna, 4x80, w miarę łozyska. Nie pamiętam modelu tych skorup ale już je pod tagiem wklejałem.

Nie znam ale kiedyś miałem szyny tempish chyba 3x125mm, bardzo cwane. https://sklep.tempish.pl/kategoria/rolki

A ty kolego jak nie masz zamiaru łobuzować wcale się nie trzeba pchać w
@Matias: Coś sobie przypomniałem, poszukaj kilka dni wstecz pod tagiem rolki bo koleś kupił gdzieś z 500 zeta seba frx a to już dobre rolki.
@lothar
@4x80
@isamaul nic tańszego niż 500zl jeśli chodzi o rolki nie trafi? XD sam myślałem, żeby się w końcu nauczyć jeździć, ale 500 zł #!$%@? na coś co może mi się nie podobać to słaba opcja