Wpis z mikrobloga

Leasing Konsumencki ("najm długoterminowy") zgłaszanie kilku szkód AC w jednym roku ubezpieczenia miał ktoś do czynienia z taką sytuacją i wie czy mogą być tego później dla mnie jakieś dodatkowe konsekwencje finansowe?

Otóż mam samochód właśnie w takiej formie "własności", ubezpieczenie OC+AC w Allianz. W tym okresie ubezpieczenia zgłosiłem już jedną szkodę z AC i teraz powstała sytuacja, że musiałbym to zrobić ponownie.

W "normalnej" sytuacji (ja jestem właścicielem, ja zawieram umowę i płacę za ubezpieczenie itp.) pewnie zastanawiał bym się czy aby samemu nie zapłacić za naprawę, żeby nie utracić np. zniżek AC.

A jak to wygląda teraz w sytuacji, kiedy je jestem "tylko" użytkownikiem pojazdu (w dowodzie właścicielem jest leasingodawca, Toyota Bank) i ubezpieczenia (pakiet dealerski % ceny zakupu samochodu) też są zawarte na leasingodawcę?

Czy ktoś się orientuje, czy za takie kolejne zgłoszenie z AC może być później np. sytuacja, że na następny rok leasingu zwiększą mi np. składową raty z tytułu zwrotu kosztu ubezpieczenia, albo że kiedyś za własne ubezpieczenie zapłacę więcej?

#samochody #motoryzacja #toyota #allianz #ubezpieczenia #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 8
  • Odpowiedz
@ThePPicasso: na świstku (tym małym druczku wsadzenym do dowodu rejestracyjnego) potwierdzającym opłacenie ubezpieczenia jest wpisane "Ubezpieczony: Toyota Leasing", nie ma na nim moich danych

całej polisy to w sumie nawet do ręki nie dostałem, jedynie potwierdzenie opłaty z powyższym wpisem
  • Odpowiedz
@ThePPicasso: @Catmmando: Biorąc polisę od leasingodawcy wszelkie szkody idą na Twoje konto. Za to pełne lata ubezpieczeniowe już nie. Ot co, haczyk brania polisy u leasingodawcy. Za rok zwiększą Ci składkę, ewentualnie jak będziesz chciał ubezpieczyć samodzielnie, bo zawsze masz taką możliwość, będzie gorsza oferta (tj. wyższa składka) ponieważ widoczne będą szkody w UFG po Twoim PESELu.
  • Odpowiedz
@OptiFinance: @ThePPicasso: o ile orientacyjnie może wzrosnąć taka składka na ubezpieczenie? jakiś procent? o połowę? dwukrotnie? itp. aktualne ubezpieczenie OC+AC kosztowało mnie ok. 2500pln (w tym 800zł OC) a przed tym nie miałem żadnej historii AC
  • Odpowiedz