Wpis z mikrobloga

A jak poskacze po cudzym #!$%@? to masz rozwód z wina jednostronna i jaśnie pani zostaje z gównem ;-)


@virusriddle: No nie. Byś musiał mieć dowody, sąd by musiał to klepnąć - nie uznaje zazwyczaj jednorazowej zdrady za wystarczający powód i najważniejsze sam byś musiał wiedzieć. Mogłaby cię zdradzić a potem chcieć się rozstać.
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: 1) Ludzie są ze sobą i chcą pokonywać trudności w małżeństwie bo się kochają. Chcą dać sobie obietnice. Jeśli jedyne co cię powstrzymuje przed odejściem rano bez wyrzutów sumienia to dzieci to XD

Ale po co mają dać się w #!$%@? zrobić? Lepiej żyć bez ślubu.

jak widzisz lepiej im ze ślubem
2) Dajesz rady, szkoda tylko że jesteś nikim i wszystkie gówno obchodzi twoje zdanie na temat ich życia
  • Odpowiedz
Ludzie są ze sobą i chcą pokonywać trudności w małżeństwie bo się kochają. Chcą dać sobie obietnice. Jeśli jedyne co cię powstrzymuje przed odejściem rano bez wyrzutów sumienia to dzieci to XD


@Faraluch: Nie mogą sobie dać obietnicy bez papierka państwowego?
Nie lepiej zamiast pokonywać trudności w małżeństwie, to przeżywać razem przyjemności w związku bez państwowych papierów?
Jeżeli miałbym z moją kobietą problemy a spodobałaby mi się inna po 10 latach
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: chcą z papierkiem państwowym bo chcą mieć ślub/gości/kredyt/dziedziczenie/działalność/wspólnotę majątkową/decyzyjność/pełnomocnictwo czy cokolwiek innego, albo są romantykami i chcą poślubić osobę którą kochają. O czym ty piszesz wgl?

Nie lepiej zamiast pokonywać trudności w małżeństwie, to przeżywać razem przyjemności w związku bez państwowych papierów?

Przecież kontekst był raczej jasny że są to związkowe problemy a nie wynikające z małżeństwa, małżeństwo tylko pomaga je rozwiązać

Zresztą na #!$%@? to tłumaczyć, nie, najwidoczniej nie
  • Odpowiedz
Spłodzenie przynajmniej dwójki dzieci to jest obowiązek każdego zdrowego człowieka. Was rodzice nie wyskrobali i poświęcili wam mnóstwo czasu i pieniędzy. Jesteście coś im dłużni.
  • Odpowiedz
po co mieć dzieci? To tylko dodatkowe problemy.


@Ramamon: To też dodatkowe problemy. To duża mieszanka korzyści i problemów.
A małżeństwo w związku bez dzieci to dosyć jednoznaczny bilans. Korzystny zazwyczaj tylko dla jednej ze stron, która nie pracuje.
  • Odpowiedz
w ogóle po co brać ślub?


@korpoRator: Jak się planuje dzieci to ma duży sens. Jest bardzo długa lista- po prostu w takiej sytuacji zakłada się, że nie planuje już się zmieniać partnera. Na dobre i na złe - nawet jak się średnio dogadujecie.
Jeżeli uważasz, że jak przestaniesz się dogadywać z partnerem to się rozstaniesz to nie rób dzieci. Bo je tak skrzywdzisz.
Rozwód rodziców to traumatyczne przeżycie dla dzieci
  • Odpowiedz
nienawidzących się

@korpoRator: Od razu nienawidzących. To że ma się lepsze opcje i wolałoby się być samemu lub z kimś innym nie znaczy, że od razu się nienawidzisz.

co to za długa lista? Wymień proszę.

@korpoRator: Będąc rodziną automatycznie ojciec ma prawa wobec dziecka. Domniemanie ojcostwa. Obowiązek wierności. Jak już decydujesz się na małżeństwo możesz wymagać wierności do końca.
Gdybyś miał dzieci bez małżeństwa a kobieta by od czasu do
  • Odpowiedz
@Iskaryota: przypomniało mi się jak piłem wodę z kumplami. Wszyscy. Już ojcowie i po drugiej flaszce żalą się że jeden płaci w Wwa 1100, inny 1200 za żłobek. Pytają ostatniego który wpadł ze swoją partnerką na studiach i mają w dupie ślub, pracują, maja 3 mieszkania, biznes ,a ten odpowiada że jego chodzi do nowego publicznego bo jego partnerka jako samotna matka.
  • Odpowiedz
@Iskaryota:

>Ps. Lepiej robić dzieci poza małżeństwem, łatwiej wtedy załatwić dziecku miejsce w przedszkolu dla "samotnej" matki xD.


#!$%@? "nie znam się ale coś słyszałem". Weź to lepiej usuń i nie rób z siebie debila xD
  • Odpowiedz
@rafal-heros: ja #!$%@?, nie wierzę że tacy ludzie istnieją xD żartowałem z różową że wypije ćwiartke a ona zadzwoni na policję że ją uderzylem, dostaniemy niebieską kartę i miejsce w żłobku załatwione, nie spodziewalem się że ktoś może wyrzec się dziecka za 1000zl miesięcznie xDDDD
  • Odpowiedz