Wpis z mikrobloga

Cześć jest lub był ktoś z was ostatnio na Ukrainie? Jak wyglądają obostrzenia? Działają restauracje bary itd? Mam ochote gdzieś polecieć na 3 albo 4 dni i waham sie między Serbią (Belgrad, Novi Sad) a Ukrainą bo czytałem że od wczoraj nie ma kwarantanny dla Polaków na Ukrainie? Zastanawiam się między Odessą a Lwowem #ukraina #podroze
  • 17
  • Odpowiedz
@Elbrus: we Lwowie bary i restauracje normalnie otwarte. W sklepach maseczki i czasem pomiar temperatury. Lwów fajny na 2-3 dni.
  • Odpowiedz
@Elbrus: Obostrzenia tam to fikcja. Nikt nie nosi żadnych masek, wszystko jest normalnie otwarte. Może w 2-3 gminach jest problem, ale tak to jeździsz normalnie. To, że wpiszą nas na przykład znowu na czerwoną listę nic nie zmieni. Poleciałem tam akurat w tym dniu kiedy nas wpisali, na lotnisku pokazałem tę niby aplikację, pytam pogranicznika co zrobić, żeby normalnie chodzić, czy sam test wystarczy - powiedział, że ja tu nie
  • Odpowiedz
@Chojrack: Co masz na myśli, środek transportu? Byłem tam raz autem i 2 razy samolotem. Samolot najwygodniejszy, chociaż nienawidzę latania. Max 1.5 godziny i jesteś w Kijowie, do Lwowa dużo bliżej, do Charkowa pewnie koło 2 godzin.
  • Odpowiedz
@Chojrack: O angielskim to zapomnij. W paru knajpach dosłownie (tych z wysokiej półki) idzie cokolwiek powiedzieć. Nie wiem co tam chciałbyś robić, ale tylko po polsku jeśli nie znasz rosyjskiego. U lekarza, w burdelu, w sklepie, gdziekolwiek - mów po polsku. Z resztą tam to wszystko zależy od regionu w który chcesz jechać. We Lwowie na przykład normalnie znaczna większość mówi bardzo płynnie po polsku i nie ma problemu. W
  • Odpowiedz
@JanuszGrabulon: chciałem wybrać się razem z dwójką znajomych głównie żeby zwiedzić miasto, poznać kuchnię i zapalić shishę( ͡° ͜ʖ ͡°) myślałem głównie nad Kijowem i Charkowem bo to są chyba najpopularniejsze kierunki ale słyszałem dobre opinię o Odessie, chociaż to byłby juz drugi koniec Ukrainy dlatego raczej odpada.
  • Odpowiedz
@Chojrack: No Charków to też drugi koniec Ukrainy. Ja Ci mogę od siebie polecić Kijów, tego typu barów masz tam w piguły, z resztą jeśli się zdecydujesz, że chciałbyś faktycznie do Kijowa, to mi tam privka napisz czy coś, to Ci dokładnie powiem gdzie iść, co zobaczyć, jak się nie dać wydymać na hajs itp itd.
  • Odpowiedz
@JanuszGrabulon: Dzięki Mirku, odezwę się przed wyjazdem na pewno bo widzę, że faktycznie masz info z pierwszej ręki, a też z doświadczenia wiem, że lepsze miejscówki można poznać od ludzi niż z rankingów internetowych( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@JanuszGrabulon: a jaką formę noclegu wybrałeś? jeśli chodzi o kwestię bezpieczeństwa to radzisz odpuścić sobie zakwaterowaniu u osób prywatnych? z jakimi kosztami liczyć się jeśli chodzi o hotel?
  • Odpowiedz
@Chojrack: To jest bardzo ciężkie pytanie. Może Ci powiem po sobie jak ja to widziałem. Jeśli chcesz dobry hotel, to zostają Ci takie wybory jak na przykład Marriott, no ceny są oczywiste. Możesz wybrać hotele za kilkadziesiąt złotych za dobę i masz podstawowe wyposażenie, ale lokalizacja to jakiś żart (na przykład robotnicze dzielnice Nivky czy Sviatoshyn - odradzam, jeśli chcesz wychodzić po 23 bez stresu). Tym razem wybrałem po prostu
  • Odpowiedz
@JanuszGrabulon ciekawe, taka opcja może być złotym środkiem. Nie chcę pytać o szczegóły bo urlop dostanę najwcześniej we wrześniu, a nie wiadomo jak potoczy się sytuacja z pandemią. Chciałem się dowiedzieć jeszcze jednego, mozesz odblokować wiadomosci prywatne?
  • Odpowiedz