Wpis z mikrobloga

#aliexpress #tracking #inpost

Czy ktoś miał przypadek że nadane w ramach ASS na paczkomat dostało "normalny" numer przesyłki?
Paczka wysłana jako LBSG, zamiast dostać numer z paczkomatu, w Inpoście też jej nie widać.

W szczegółach zamówienia widać adres paczkomatu...
  • 14
@kitor: W ogóle coś jest popieprzone. W Order detail widać adres paczkomatu. W track order widać ulicę i numer domu z mojego miasta rodzinnego (dane domyślne) i miasto, kod pocztowy zgodny z paczkomatem.

Wii.
O, to ciekawe. Skrobnąłem w międzyczasie do sprzedawcy czy może wskazać jak to u niego wygląda - jak wyżej, w jednym zamówieniu zależnie gdzie kliknę wyświetla się inny adres ( ͡° ʖ̯ ͡°)

A że na paczkomat ostatnimi czasy wszystko przychodziło mi w ~2 tygodnie, byłoby smutno jakby poszło normalną pocztą i jeszcze musiałbym szukać urzędu gdzie awizowno...
Tak i nie. Paczkomat ma wspólny adres ze sklepem. A jeśli poszło na ten "pomieszany" adres to jest to dom prywatny w drugiej połowie miasta.
@kitor: miałem taką sytuacje, przesyłka doszła normalnie na mój adres domowy mimo, że wszędzie w szczegółach zamówienia był podany adres paczkomatu.
@grykom: Chińczyk mi odpisał. Widzi adres paczkomatu jako adres nadania. Przesyłka aktualnie wylądowała w PL.
Cała nadzieja w tym że paczkomat ma ten sam adres co sklep obok, a wszystko jest dosłownie blok dalej. Jak pójdzie do wydania to rano poproszę babki żeby kazały awizować...

Co śmieszne mam jeszcze jedną przesyłkę, ta nadana poprawnie na paczkomat - która już niby jest w kraju a dalej jej nie widać w Inpoście (numer
@kitor: no to daj znać co wyniknie. Ja też pisałem do chińczyka i ten również widział adres paczkomatu ale tak jak pisałem ostatecznie doszło na adres domowy :)
Ach, widzisz. To jeszcze może być ciekawsze, bo u mnie widać dwa adresy - jak wczesniej wspominałem. Jeden to paczkomatu, a drugi to ulica i numer domu z adresu domowego zlepione z miastem i kodem pocztowym z paczkomatu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jakby faktycznie na domowy doszło to pół biedy. Zobaczymy, dam znać. Wczoraj teoretycznie wylądowała w PL.
@grykom: Paczka wyszła z WER właściwym dla adresu paczkomatu. Także na pewno na domowy nie trafi.
Właśnie skoczyłem do sklepu (ma ten sam adres) i poprosiłem babki aby odebrały jak coś.
@grykom: Listonosz dzwonił. Jest miasto paczkomatu + ulica/numer z domowego w innym województwie.
Na szczęście w porządku gościu - mam się spotkać po południu i odebrać. Tyle że druga strona miasta, ale tragedii nie ma.

No to zagadka wyjaśniona. Teraz pytanie co z drugą paczką (numer inpostu) która już jest w EU od 5 dni, a inpost twierdzi że taka nie istnieje :D
Druga się znalazła, to był numer inpostu. Tylko od odprawy celnej do kraju zajęło jej ponad tydzień.

A z tamtą co poszła pocztą to było jeszcze ciekawsze. Tam były pełne dane z mojego adresu domowego (ulica, numery, kod pocztowy) i tylko miasto paczkomatu. Czyli PP leje na kod pocztowy, co z tego że z innego województwa? :D

Dla odmiany przy ostatnich zamówieniach zniknęła mi opcja paczkomatu całkowicie...