Wpis z mikrobloga

@WatchYourBack Zastanawiam się nad kupnem czegoś nowszego. Tak maksymalnie 12lat. Znajdzie się jakiś fajny samochód do 12-13 tysięcy? Najlepiej w benzynie, mile widziany automat. Mojej mamie wpadł mi w oko Opel Meriva, ja jestem fanatykiem Volkswagena.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@adiszabla: Miałem podobną sytuację w rodzinie. Taki sam Golf, tylko że benzyna. Zaśnięcie i zjechanie do rowu. Uszkodzenia mniejsze niż u Ciebie, ale w tych samych miejscach. Uszkodzony zderzak, maska, drzwi, błotnik, przesunięcie koła (wahacz, kolumna), reflektor, wystrzelone poduszki. Poszedł na części (odzysk nieco ponad 5k przy zakupie za nieco ponad 7k). Biorąc pod uwagę, że po naprawie nie było gwarancji co do prowadzenia, a żeby jakoś wyglądał to cały bok
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@adiszabla: Tak. Zajęło mi to z trzy tygodnie. Nie wybebeszałem go do zera i pomijałem duże elementy, które nie są wiele warte (drzwi, maska, klapa) i kruche (szyby). Najwięcej udało się odzyskać za silnik (1.6SR - 1300 zł), katalizator (ok. 400 zł), sprężarka klimy (ok. 300 zł) i przednie grzane fotele (300 zł). Wiele można zebrać na drobnicy, elektryczne podnośniki szyb, zamki w drzwiach, grill, lusterka, dysze spryskiwaczy reflektorów, alternator, sonda
Jak masz możliwość wyrejestrowania i czas to więcej byś wyciągnął


@stachuuuu12: pozwolę sobie spytać, bo trochę ponad rok temu miałem podobną sytuację (auto po kolizji) i koniec końców sprzedałem jeżdżący, ale "wrak" - z tym wyrejestrowaniem to trzeba to robić po znajomości czy jak? Bo wiem że da radę auto wyrejestrować z papierem ze złomowca, ale oni chyba nie wydają takich dokumentów żeby potem przyjąć samą skorupę auta (lub zupełnie nic).
@adiszabla: Jak masz dwie lewe ręce do mechaniki/blacharstwa to nawet się nie bierz za kompletowanie części bo każdy blacharz wywali Ci 5 za naprawe, chyba ze chcesz bujać się po januszach co zrobią za 2 byle było , tylko miej z tylu głowy ze pozniej tym mamusia będzie śmigać
@adiszabla jeszcze nikt nie napisał?

Jeździć obserwować... #pdk

A tak serio to bym tego nie naprawiał, tylko na części opchnął. Wiem, że szkoda autka, ale widocznie czas na zmiany. Oby na lepsze. Powodzenia!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@adiszabla: zwróć uwagę jak drzwi kierowcy u góry się nie równają na słupku. A dodatkowo nad słupkiem B jest dołek na dachu. To oznacza naruszona podłużnice i żaden sensowny mechanik nie powinien nawet chcieć tego naprawiać bo już nie będzie bezpiecznie. W 5k to zapomnij się z tym zmieścić. Pogódź się że złomowaniem i szukaj czegoś nowszego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@adiszabla: możesz go zrobić. Wydasz 10k. Będziesz miał powypadkowe gowno, które będzie jeździć bokiem albo przy następnej kolizji się złamie w pół. 0 bezpieczeństwa. Ja bym nawet wroga do takiego auta nie wsadził a co dopiero mowa o matce. Elementy nośne oraz strefa zgniotu są projektowane "na raz". Możesz to zrobić, ale następnym razem strefa zgniotu skończy się na siedzeniach, bo materiał grzany