Wpis z mikrobloga

@less_is_more: było, ale jak kompilacja niektórych pakietów (np firefoxa) zaczęła być dłuższa od kompilacji jądra, to powiedziałem stop. Przesiadka gentoo->arch była bezbolesna, oba na systemd, przekopiowałem większość /etc, pobrałem pakiety z world w archu i tyle.
  • Odpowiedz
@globalbus: No nie wiem, na Archu i tak codziennie zchodzi mi jakieś pół godziny na kompilację paru standardowych pakietów {blender,luxcore,gimp,inkscape,radare2,colmap}-git nawet mimo cachowania.

  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MyNameIsJefff: Bo paradoksalnie jest najprostszy.

Nie ma żadnych ułatwiaczy więc wszystko musi być na wierzchu i jest całkiem nieźle udokumentowane.

Przez to, że dużo ludzi sama komplikuje pakiety, system do budowania jest otwarty do modyfikacji. Do tego stopnia, że jest używany na Windowsie do msysa dwójki (°°
  • Odpowiedz
@BArtus: Rozumiem Twoj argument z tymi ulatwiaczami. Jednak zauwaz w takim ubunciaku 'ulatwiacze' sa dobrze zrobione i dystrybucja nadaje się na desktop, tylko od czasu do czasu trzeba jakis modul podgrac poprzez modprobe itd. Nie rozumiem czemu ludzie korzystają z tych systemów, rozumiem Twoją tezę, że te systemu sa prostsze bardziej przejrzyste jednak w ogólnym rozruchunku masz system ktory jest bardzo czasochlonny. Ale o gustach sie nie dyskutuje :D
  • Odpowiedz
@MyNameIsJefff: Ułatwiacze mają tendencję do utrudniania a nawet uniemożliwiania dostępu do backendu, żeby użyszkodnik nie mógł przypadkiem czegoś zepsuć. Android jest w tym chyba najlepszy ¯\(ツ)_/¯ nawet logów nie da się podejrzeć bez przestawiania flag w adb, a dostęp do kmsg wymaga roota ( )

  • Odpowiedz