Wpis z mikrobloga

@ChadimusPrzegrywus: znowu nie wiem skąd takie z dupy wnioski. Jestem przeciwna leczeniu farmaceutykami, w zasadzie żaden lek nie leczy depresji - co najwyżej "usypia". Zgodzę się z tym, że trzeba ogarnąć siebie, swoje myśli, swoje priorytety, żeby wyjść z depresji, ALE ilu ludzi tyle sposobów. Wmawianie każdemu, że bałagan w pokoju to objaw depresji to po prostu durne, a ta osoba lepiej by się pozbyła depresji jakby np. znalazła hobby
  • Odpowiedz
umiesz czytać ze zrozumieniem?


@Bellie: ja tak, Ty nie.
Napisałaś "a możecie napisać co dokładnie jest przekłamane?" więc odpowiedziałem na pytanie.
Czyli odniosłem się wyłącznie do tekstu na samej górze, ani jednym słowem nie odniosłem się do tego, co Ty
  • Odpowiedz
  • 3
a możecie napisać co dokładnie jest przekłamane?


@Bellie Przecież ja dokładnie wypisałem, wystarczyło minutę poświęcić na przejrzenie wątku, a pouczasz innych o czytaniu ze zrozumieniem.
  • Odpowiedz
  • 4
Przynajmniej taki pozytyw w tym wysrywie, że niemal każdy w komentarzach widzi, jakie to prymitywne kłamstwa.

Natomiast polecam zobaczyć, kto takie obrzydliwe kłamstwa na tym portalu promuje - rozwińcie listę plusujących, a ujrzycie tęczę... xDDD
  • Odpowiedz
@yeron: @Leto9: @Bellie: @jabl:
Córka(20 i parę lat teraz) ma jakiś zaawansowany artretyzm, sztuczny staw w biodrze i okolicach kostki, wysypki i opuchnięcia po spożyciu praktycznie wszystkiego. Po latach znalazła 2 diety które jej tak nie dobijają tylko po jednej nadal miała swędzenie a po drugiej (mięsożerna) biegunki i powiedziała że woli biegunki i chyba ustały. Ogólnie jakaś #!$%@? historia rzadki przypadek, mówiła że
mosku - @yeron: @Leto9: @Bellie: @jabl: 
Córka(20 i parę lat teraz) ma jakiś zaawans...
  • Odpowiedz
@ChadimusPrzegrywus: znowu nie wiem skąd takie z dupy wnioski. Jestem przeciwna leczeniu farmaceutykami, w zasadzie żaden lek nie leczy depresji - co najwyżej "usypia". Zgodzę się z tym, że trzeba ogarnąć siebie, swoje myśli, swoje priorytety, żeby wyjść z depresji, ALE ilu ludzi tyle sposobów. Wmawianie każdemu, że bałagan w pokoju to objaw depresji to po prostu durne, a ta osoba lepiej by się pozbyła depresji jakby np. znalazła hobby w postaci budowania modeli samolotów, ale zamiast tego nie, będzie sprzątać pokój bo tak znany psychiatra powiedział i będzie co raz bardziej depresyjna - bo ani jej to nie sprawia przyjemności, ani nie ma czasu się rozwijać intelektualnie bo ciągle sprząta.


@Bellie: No i tak, widać mądrzejsza jesteś od psychologa klinicznego który ma lata doświadczenia. I nie, hobby to nie to samo co robienie rzeczy które po prostu trzeba zrobić, bo to są dwie zupełnie inne satysfakcje.
Kontrola nad życiem, a uciekanie przed obowiązkami w hobby to zupełnie co innego.

Do tego tak, bałagan w pokoju jak najbardziej jest liczony jako objaw depresji, to że posprzątasz nie znaczy że się jej pozbędziesz, ale jest to krok do kontroli nad życiem. I to jest podstawa przy leczeniu depresji, nie masz siły posprzątać? chociaż wynieś śmieci.
  • Odpowiedz
@yeron: Wstydziłbyś się wrzucać taki stek czystej wody kłamstw, jeszcze wyśmiewających to że człowiek cierpi. Naprawdę nie jest tak ciężko o merytoryczne argumenty przeciw niektórym poglądom Petersona żeby się desperacko hańbić takim #!$%@?ństwem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Leto9 wiesz kolego ja wiem ze na zapalenia stawów stosuje sie np metotreksat czy sterydy obniżające stan zapalny. Ale co ja tam wiem, jedynie skończyłem medycyne¯\(ツ)/¯

@krasecz: czy medycyna jest nauką już zakończoną i nie prowadzi się żadnych więcej badań?
The Effects of Ketogenic Diets on Inflammation and Chronic Pain

A co gdyby tak zamiast faszerować lekami obniżającymi stan zapalny, zastosować dietę, która go nie podwyższa? ( ͡°
  • Odpowiedz
@szpongiel powodzenia w leczenia reumatyzmu dietą keto. Jak dziadek dostanie to go tak kuruj xd. Dieta to jedynie dodatek do głównego leczenia jakim jest farmakoterapia oraz zabiegi fizykalne typu krioterapia itp.
  • Odpowiedz
wmawiał innym, że ludzie co mają uporządkowany pokój mają fanstastyczne, uporządkowane życie

powinni sprzątać swój pokój to im się poprawi - a jemu sami to nie pomogło


@Bellie: wybacz, ale to co piszesz to kompletne bzdury nie leżące nawet obok tego co mówi Peterson o depresji. Polecam mniej odważnie wchodzić w konwersacje przed jej uzupełnieniem wiedzy, jeżeli masz świadomości jej braku w temacie. Słynne hasło o sprzątaniu pokoju miało zastosowanie jedynie jako metafora względem młodych ludzi rzucających się do krytykowania ekstremalnie złożonych systemów jak gospodarka czy społeczeństwo własnie bez ich zrozumienia. Niestety wydajesz się być przykładem problemu, o którym mówił.

Sprzątanie pokoju miało być sygnałem do uporządkowania systemów prostszych, znajdujących się w bezpośrednim otoczeniu, takich na które masz bezpośredni wpływ. W praktyce może to oznaczać nie tylko dosłowne sprzątanie pokoju (aczkolwiek wiemy że zachowywanie fizycznego ładu ma pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne) ale też wzięcie odpowiedzialności za swoich bliskich czy społeczność. Nigdy nie miało ani nie miało mieć bezpośredniego związku z depresją. Bez problemu znajdziesz wypowiedzi Petersona na jej temat i przede wszystkim poleca farmakologię, co zresztą będzie zalecanym pierwszym krokiem w ustach niemal każdego psychologa - farmakologia, następnie
  • Odpowiedz
@Wap30: dalej to jakieś totalne bzdury. Myślisz, że Morawiecki czy Trump #!$%@?ą ze szmatą w swojej sypialni? xDDDD Te poglądy są po prostu kuriozalne i zwyczajnie głupie - zniechęcające ludzi do działania. Szkodliwy facet. Myślę, że dopadła go karma.
  • Odpowiedz
Myślisz, że Morawiecki czy Trump #!$%@?ą ze szmatą w swojej sypialni?


@Bellie: świetne przykłady ludzi, którzy mają na tyle dojrzałe zrozumienie świata że uczestnicząc w polityce nie szkodzą. Gdyby tylko każdy był Trumpem lub Morawieckim świat byłby zdecydowanie lepszy, to co piszesz ma mnóstwo sensu

Te poglądy są po prostu kuriozalne i zwyczajnie głupie - zniechęcające ludzi do
  • Odpowiedz