Wpis z mikrobloga

@Mr_Swistak: Nie wiem jak często będziesz ich używał, ale sznurowane buty to lekka porażka. Od wielu lat używam systemu boa (lub podobnego) i nie wyobrażam sobie powrotu do sznurowania butów. Szybkie zaciskanie i szybkie zwalnianie wiązania, a to tego precyzyjna regulacja systemów kółko przebije wszystko inne.
  • Odpowiedz
Spokojnie kupisz porządne buty poniżej 600 zł. Ja kupiłem w centrumrowerowe NORTHWAVE Origin Plus za 419, ale poniżej 600zł, masz jeszcze dwa inne modele (Razer i Rebel). Z innych marek też da się coś wybrać.
  • Odpowiedz
@jakuba94: No ale buty szosowe casual? Ja takich nigdy nie widziałem, nie wiem jak miałby ukryć bloki pod podeszwą. Chyba @Mr_Swistak używa SPD MTB, co na szosie nie jest problemem, chyba że jesteś największym koniem w gminie i każdy wat się liczy.
  • Odpowiedz
@Mr_Swistak: Nie ma butów casual do bloków szosowych, ale jak piszesz, chcesz bloki MTB, wiec szukasz w dobrej kategorii. Buty szosowe mają wystające bloki, które pozwalają chodzić, ale nie jest to komfortowe i zbyt bezpieczne (a do tego niszczymy blok i podeszwę). Buty na bloki MTB mają tak zrobioną podeszwę, że blok jest schowany i chodzi się niemal normalnie. Niemal, bo jednak buty są zazwyczaj dosyć sztywne. Mam buty Scott Elite
  • Odpowiedz
@Mr_Swistak: używam sznurowanych(poprzedni model shimano xc-5) i jestem zadowolony, ale porównanie mam tylko do m-089 czyli rzepy + klamra. Z Boa nie jeździłem, ale jak bym miał brac ten system, to żyłka x2 a nie pojedyncze + rzep. Buty sznurowane zazwyczaj są też lżejsze w podobnej kategorii cenowej, jeżeli bierzesz to pod uwagę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WuERA: przy mojej wadze, waga butów nie ma znaczenia xD jadę zaraz sprawdzić jak w realu oba typy wyglądają i się zachowują to dam znać co wybrałem:)
  • Odpowiedz