Wpis z mikrobloga

Pojawiła się nowa wersja portu AmiWolfa na AGA 68k, 320x200 w 256 kolorach.
Wymagania:

- Amiga z AGĄ (emulator)
- Przynajmniej 68030
- 8 MB of FASTtu
- Oryginalna gra na PC
- ROM 3.1 ROM (ROM 3.0 może powodować spadki prędkości)
- DOOM sound library (linki na dole strony)
- Music/SFX packs (linki na dole strony)

Więcej info i linki tutaj: http://aminet.net/package/game/shoot/AmiWolf_AGA

#amiga #retrogaming #retrocomputing #wolfenstein
xandra - Pojawiła się nowa wersja portu AmiWolfa na AGA 68k, 320x200 w 256 kolorach. ...
  • 21
@xandra: ty mi "takich demek" nie pokazuj, bo nie mają 3D a o tym piszę. Co do tego dooma to smiech na sali, przez 30 lat nie udało się zrobić sensownego portu isię nie uda, po prostu architektura na to nie pozwala.
@Vein: Nie mają 3d? To kuźwa co to jest? xDDD Czytając twoje komentarze po prostu wiem, że jesteś totalny ignorantem technologicznym i guzik się znasz nie tylko na retrokompach i generowaniu grafiki 3d przez komputery z wsparciem DirectX czy OpenGL, ale w ogóle na niczym xDDD
Bo to sztuka, w przeciwieństwie do PC, gdzie masz tekstury proceduralne, kamery, shadery, oświetlenie, generatory różnych bzdur i obsługę dźwięku w sterownikach.


@xandra: W Wolfensteinie na 286 były tekstury proceduralny i shadery? No chyba nie :)

A widziałeś Dooma na Amigę 500? Procesor 68000, 7,16MHz, żadnej akceleracji 3d. W dodatku pisze go Polak.


@xandra: No tak, tylko że rozdzielczość jest 160×100 :)

A może pogadamy o takich demkach?


@xandra:
W Wolfensteinie na 286 były tekstury proceduralny i shadery? No chyba nie :)


@czarnobiaua: Nie było. Pisałam ogólnie o generowaniu obrazu przez nowoczesne sterowniki.

No tak, tylko że rozdzielczość jest 160×100 :)

W sumie niektóre gry tylko w takiej były grywalne nawet na 040/40 ;)

To jest Starstruck, który wymaga 060 czyli drugiego komputera przypiętego do A1200, więc nieco przeskoczyłaś w czasię o kilka lat :)


To nadal Amiga, a nie
@xandra: fajno. Gdy wreszcie doprowadzę do porządku moją A4000, to odpalę. A gdy wreszcie uda mi się dorwać urządzenie, które w rozsądnej jakości potrafi przechwytywać sygnał z Amigi, C-64 i starych PC (przez wyjście VGA), to zrobię z tego stream. A Veinem nie ma się co przejmować, ma ewidentny ból dupy.
@OSH1980: nie mam bólu dupy, tylko gniję z wysiłków amigowców żeby dogonić 1/8 wydajności PC pakując CPU które są kilkanaście lat młodsze od w.w PC :) Zamiast zachwycać się tym, czym Amiga w swoim czasie była dobra, czyli Piękna kolorowa grafika 2D i ładny dźwięk (porównując do PC z odpowiedniego okresu) to starają się dogonić PC, co jest bezsensowne :)
@Vein: dla Ciebie bezsensowne, a ci ludzie po prostu realizują to, czego nie mogli w czasie, gdy Amiga była wśród popularnych komputerów. Sam wywaliłem na A4000 ponad 6 kafli zyskując jak na razie komputer o wydajności P 300. A jeszcze mnie czeka wydatek co najmniej 2,5 kafla. I #!$%@? mnie obchodzi, czy ktoś mi powie, że to bezsens. Zamiast gnić, może lepiej podziwiać kunszt programistyczny - znajdź mi w światku pecetowym