Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 367
Głupio mi to pisać, bo jestem wyborcą konfy, ale korzystając z okoliczności jakie mamy na Białorusi chciałbym zapytać innych jej wyborców... Nie wydaje Wam się dziwne, kiedy:
- Korwin mówi, że tym bardziej kocha Rosję im dalej od Polski ona jest, ale z drugiej strony poparł aneksję Krymu?
- Korwin jest za Łukaszenką, bo ten ma niby chronić nas przed Rosją, ale z drugiej strony był za prorosyjskim Janukowyczem, a przeciwko proeuropejskiemu Juszczence? Co więcej Janukowycz był "dobrym gospodarzem dla Ukraińców i źle, że go obalili", a z drugiej strony "nie obchodzi mnie los Białorusinów"
- Korwin jest przeciwko obecności w NATO, bo trzeba polegać na własnej silnej armii, ale jest jednocześnie za sojuszem z Rosją
- Korwin mówi, że trzeba mieć dobre stosunki z Rosją, bo nie jest naszym wrogiem, wrogiem są Niemcy, chociaż to Niemcy przeprosili za szkody wyrządzone podczas 2 wojny światowej, a Rosja prowadzi antypolską politykę historyczną wpisując nas w bycie sojusznikami Hitlera
- Korwin udzielił poparcia i działał na rzecz uwolnienia Mateusza Piskorskiego, prorosyjskiego polityka podejrzanego o szpiegostwo na rzecz Rosji i Chin. Korwin argumentował, że nie jest jego sojusznikiem, ale jednak wyjątkowo mocno zaangażował się w uwolnienie kogoś o prosowieckich poglądach, którymi się niby brzydzi

Praktycznie każda jego opinia w kluczowych kwestiach polityki zagranicznej jest zbieżna z rosyjską

#konfederacja #bialorus #ukraina #korwin #polityka
  • 83
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@loczyn: pewnie. Nie chodzi mi o to żeby kogoś atakować czy niesłusznie dyskredytować konfederację, ale jako jej wyborca chciałbym jednak poznać odpowiedzi na nurtujące mnie pytania i to jak te kwestie widzą inni jej wyborcy, bo przeciwnicy to raczej wiem :)
A tych rosyjskich smaczków jest jednak w tym środowisku znacznie więcej, ale nie chciałem pisać na raz o wszystkim
  • Odpowiedz
  • 2
@h3lloya Dzbanie, czy ty rozumiesz, że nawet Korwin napisał, że to jest nieprawdziwy cytat. Korwin w ogóle nie mówił nic o wychodzeniu z NATO. Dałem ci link do postu Korwina.

Dlaczego kłamiesz?

Podałem ci twitt Piwowarczyka, który zacytował wypowiedź słowo w słowo.

A ty dalej kłamiesz.
  • Odpowiedz
Dzbanie, czy ty rozumiesz, że nawet Korwin napisał, że to jest nieprawdziwy cytat. Korwin w ogóle nie mówił nic o wychodzeniu z NATO. Dałem ci link do postu Korwina.

Dlaczego kłamiesz?

Podałem ci twitt Piwowarczyka, który zacytował wypowiedź słowo w słowo.

A ty dalej kłamiesz.


@Volki: przestań się rzucać ze swoją wścieklizną macicy. Nawet jesli udalo ci sie zbic tylko jeden z jego argumentow to nie zmienia nic w tym ze
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@h3lloya: za dużo uwagi przywiązujesz do słów człowieka który mówi tylko po to żeby było kontrowersyjnie. Taki tani sposób na zaistnienie. Wystarczy żeby jeden szur z drugim wybrał co mu się podoba, ale za mało żeby myślący człowiek tego nie przejrzał po kilku wypowiedziach.
  • Odpowiedz
  • 1
@h3lloya lata temu twierdził, że w Polsce byli szkoleni ludzie, którzy walczyli na Majdanie, nigdy dowodu oczywiście nie przedstawił
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Volki: nie chce mi się już zwracać Ci uwagi i prosić żebyś mnie nie obrażał, bo pewnie te kilka słów nie załatwi wieloletnich braków w dobrym wychowaniu. Dodam tylko jeszcze film z Korwinem, gdzie mówi o naszej obecności w NATO
h3lloya - @Volki: nie chce mi się już zwracać Ci uwagi i prosić żebyś mnie nie obraża...
  • Odpowiedz
  • 0
@h3lloya Dzban nie obraża. Zajrzyj do słownika.

To nagranie potwierdza, że Korwin nie mówi o wyjściu z NATO. Rozumiesz co słuchasz?

Nawet Bosak potwierdził, że w Konfederacji nikt nie ma takiego stanowiska.
  • Odpowiedz
@h3lloya: wyborca konfy XD

- Korwin mówi, że tym bardziej kocha Rosję im dalej od Polski ona jest, ale z drugiej strony poparł aneksję Krymu?

- krym jest prorosyjski, a ukraińskie wojsko nawet krymu nie broniło, z faktami się nie dyskutuje

- Korwin jest za Łukaszenką, bo ten ma niby chronić nas przed Rosją, ale z drugiej strony był za prorosyjskim Janukowyczem, a przeciwko proeuropejskiemu Juszczence? Co więcej Janukowycz był "dobrym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Volki: ok, można to dwojako rozumieć odpowiedź na pytanie czy zostać czy wyjść z NATO, chociaż dla mnie to nie brzmi jako jednoznaczna chęć pozostania w strukturach: "ja byłem zdecydowanym zwolennikiem wejścia Polski do NATO, ALE od tego czasu wiele się zmieniło".

A dodatkowo:
"sąsiad naszego sąsiada jest z reguły naszym przyjacielem, nasz sąsiad jest z reguły wrogiem", ale w dziwny sposób nie dotyczy to Rosji i Białorusi.

"Wrogiem jest Ukraina,
h3lloya - @Volki: ok, można to dwojako rozumieć odpowiedź na pytanie czy zostać czy w...

źródło: comment_1597357648iVjf4JkP1HEZlEWbOUkCDz.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@h3lloya Zaczynasz powoli tłumaczyć co Korwin miał na myśli, czyli miał na myśli wyjście z NATO. A wiem, że nie, bo mówił o tym wprost.

Zawartość tego traktatu granicznego pokrywa się z treścią typowego traktatu pokojowego. Czy chodzi mu o to, że ważniejsza jest nazwa dokumentu, a nie jego treść?

Wybacz, ale widać, że nie masz pojęcia o tym. To nie jest to samo.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@krmnkles:

krym jest prorosyjski, a ukraińskie wojsko nawet krymu nie broniło

A to spoko, to faktycznie mogli sobie Rosjanie to terytorium Ukrainy przejąć, jak nikt nie bronił to ich

miał rację za Janukowycza Ukraina miała krym donieck i ługańsk

Za Juszczenki nie miała? I straciła te terytoria tak jakby na rzecz Rosji, więc...

pominąłeś drobny szczegół, że najpierw starałby się o dwustronny sojusz z USA dopiero później jak to nie wypali
  • Odpowiedz