Wpis z mikrobloga

#pracait
Szlak mnie trafia powoli.
Mówią, że jest zapotrzebowanie na programistów.
Ja po studiach, dorywczych pracach jako programista, wykonywaniu stronek w CSS+HTML, wykonanych stronkach na wordpressie, algorytmach pisanych na studiach, po pełnej aplikacji napisanej jako obrona inżynierska w .net f, w trakcie pisania aplikacji komercyjnej na .net core i jak rzucam, że chcę te 3 tyś za pracę zdalną (w moim mieście mało ofert na .net albo firmy z tragicznym podejściem) to kręcenie, że to dużo na start. Na prawdę rynek jest aż tak wymagający? Niech przestaną w takim razie pierdzielić, że brak programistów...
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@less_is_more: no tak/nie bo z jednej strony podczas studiów pracowałem po 2-3 w tygodniu w firmach np. jako programista w WPF(C#). czy przy sieciach albo przy wsparciu końcowych użytkowników... Wydaje mi się, że to jest zwykła hipokryzja pracodawców bo oczekują "gotowego" produktu seniora i to najlepiej za 6 tys.
Moim minusem jest niekomunikatywny angielski, bo gdyby nie to, to już bym szukał pracy za granicą...
  • Odpowiedz
@less_is_more: no ja uległem 5 lat temu, szkoda bo czasem niestety dochodzę do wniosku, że może gdybym wiedział, że ścieżka nie tyle jest taka łatwa co cholernie trudna to nie wiem czy bym się zdecydował. Jak patrzeć na znajomych, którzy teraz zarabiają po 3-3.5 k na stanowiskach gdzie siedzą i nic nie robią a ja mam iść na płatny staż?

@zdalny_robol: no ja jestem mega zainteresowany kursami angielskiego
  • Odpowiedz
Jak patrzeć na znajomych, którzy teraz zarabiają po 3-3.5 k na stanowiskach gdzie siedzą i nic nie robią a ja mam iść na płatny staż?


@Phoryn: Powiem tak, jesli masz się meczyc i cie nie jara temat to szybko sie wypalisz. W branzy IT mozna bardzo szybko sie rozwinac i w ciagu kilku lat skoczyc z wynagrodzeniem 3-4 razy do góry, kwestia zacietosci i chęci.
  • Odpowiedz
@less_is_more: to nie tak, że temat mnie nie interesuje, gdyby tak było już dawno poszedłbym na sieci albo po prostu jakiś helpdesk. Lubię programowanie ale ciężko się interesować czymś jeśli brak Ci pieniędzy na życie...
  • Odpowiedz
@JanuszSraczek: na pewno? A nie Pythona czy Angulara ? Może nie PHP ale Javę też brało dużo osób. Na C# hype był wcześniej to prawda ale teraz też C# się rozgałeził bardzo o xamarin, usługi azure itd.
  • Odpowiedz
@Phoryn: juniorzy mają ciężko ze znalezieniem pracy zdalnej to raz, dwa sam mówisz, że małe miasto - w takich miastach IT nie istnieje.
  • Odpowiedz
@less_is_more: Widziałem jedną taką perełkę na jeden ze strony z ofertami pracy, że szukali na stanowisko juniorskie z minimalnym doświadczeniem komercyjnym 2 lata ( ͡° ͜ʖ ͡°) Albo to był frontend albo .net ale nie pamiętam dokładnie.
  • Odpowiedz
że szukali na stanowisko juniorskie z minimalnym doświadczeniem komercyjnym 2 lata ( ͡° ͜ʖ ͡°) Albo to był frontend albo .net ale nie pamiętam dokładnie.


@bitter_csharp: No a co w tym dziwnego? Juniorem mozna byc kilka lat ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz