Wpis z mikrobloga

Jeżeli macie dosyć marnowania pustej przestrzeni na pendrive'ach poprzez wgrywanie obrazu który waży 3GB na pendrive 16GB, albo macie dość ciągłego formatowania pendrive'ów za każdym razem jak chcecie wgrać nowy obraz systemu, to polecam Ventoy. Jeden format, a potem macie sporą partycję którą możecie wypchać po brzegi plikami ISO, a do tego to wszystko bazuje na GRUBie, więc możecie sobie upiększyć takie menu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#informatyka #komputery #pcmasterrace #linux #windows #technologia
supra107 - Jeżeli macie dosyć marnowania pustej przestrzeni na pendrive'ach poprzez w...

źródło: comment_1597340735wQXlN1drOOARQBA5arWLAG.jpg

Pobierz
  • 9
@Kryspin013: Tylko myk polega na tym że z UUI czy Rufusem jedno obraz = jeden pendrive, a mało kto ma pendrive'y 4-8GB, głównie 16-32GB. Także Ventoy jest świetny jeżeli chodzi o dobre wykorzystanie przestrzeni na pendrive'ie, tak że na jednym penie 16GB zmieścisz z 4-5 obrazy ISO, zamiast zajmować 4-5 pendrive'y na 4-5 obrazy.

Ja wgrałem obraz Kubuntu, i dwa obrazy Windowsa: LTSC i Pro 1703. Drugi jest po to, że
Tylko myk polega na tym że z UUI czy Rufusem jedno obraz = jeden pendrive, a mało kto ma pendrive'y 4-8GB, głównie 16-32GB. Także Ventoy jest świetny jeżeli chodzi o dobre wykorzystanie przestrzeni na pendrive'ie, tak że na jednym penie 16GB zmieścisz z 4-5 obrazy ISO, zamiast zajmować 4-5 pendrive'y na 4-5 obrazy.


@lekarz_operator_kolonoskopu: O coś innego pytałem. Po co trzymać więcej niż 1-2 obrazy na pendribe? Btw jest jeszcze multisystem,
@Kryspin013: Chodzi o to że jeżeli korzystasz z paru obrazów od czasu do czasu, lepiej jest je zgrać na jednego pendrive'a niż na parę oddzielnych, lepiej wykorzystujesz przestrzeń i masz wszystkie obrazy na jednym pendrive'ie, poprawia to organizację jeżeli masz sporo pendraków.

@lekarz_operator_kolonoskopu: Sprawdziłem, i tak szczerze myślę że Ventoy jest lepszy. z YUMI musisz wybrać który dokładnie obraz dodajesz, i w moim teście po wybraniu Kubuntu obraz został rozpakowany,
Chodzi o to że jeżeli korzystasz z paru obrazów od czasu do czasu, lepiej jest je zgrać na jednego pendrive'a niż na parę oddzielnych,


@supra107: czemu mi piszesz drugi raz to samo? xD Przecież ja rozumiem jak to działa i nawet ci dałem alternatywę dla softu. Zapytałem jedynie jaki jest sens trzymać 5 obrazów różnych dystrybucji Linuksa na pednrive? Co weekend sobie inne distro wrzucasz? xD
@Kryspin013: No to dam dwa przykłady: Mój: gdzie przydaje mi się distro Linuxa jak i Windows 10 1703 do naprawy problemów z systemem, gdzie trzymanie obu na jednym pendrive'ie jest korzystne, i fakt że można takie coś wgrać na pendrive'a 8GB i jedyne co robić to wrzucać i usuwać obrazy .iso, bez potrzeby każdorazowego formatowania pendrive'a.