Wpis z mikrobloga

Ludzie co jedźcie tymi ciężarówkami czy wy jesteście normalni? Jedzie ktoś +150 na autostradzie w DE czy w PL a wy robicie swoje jakieś manewry wyprzedzania o 1 kilometr czy tam 2? bo jaka jest różnica prędkości? No a osobowym trzeba hamować niszczyć klocki tarcze opony itd PO CO TO ROBICIE?!! Powinna być kara dla was z marszu +10k za takie coś. Dzis osobiście niewiele brakło aaaa bym sie rozpieprzył przez kogoś takiego ale patrzyłem na ciężarówkę i uznałem ze coś z nia nie tak i sie boje do niej zbliżać zwyczajnie w świecie jej nie ufałem. Ktoś inny zaufał myślę ze jakby miał starszy samochód jak skode superb nową i słabsze heble to by było juz pozamiatane. Macie tak wielkie i niebezpieczne maszyny nie trzeba więcej zagrożenia powodować.

#tiry #trucker5000 #ciezarowki #samochody #wypadki #tir #polskiedrogi
  • 36
@a-lexis ty chyba nie masz pojęcia jak wygląda praca truckera. Często mogą, ale czasem nawet godzina spóźnienia może oznaczać spore kary. Niektórzy robią trasy po kilka tysięcy kilometrów solo i zwyczajnie chcieli by wrócić do domu ¯_(ツ)_/¯ mnie bardziej irytuje, że w PL nie ma jak w DE przepisu o zachowaniu odległości = 1/2 prędkości i jadą tymi zestawami sznurkiem i jak ten z tyłu wyprzedza to nie może po jednym tylko
@Viking- teoretycznie jest przepis że trzeba po za terenem zabudowanym zachować dwie długości zestawu odległości. Ale nie jak się szykujesz do wyprzedzania, więc w praktyce to tego przepisu nie ma.

@a-lexis w praktyce różnica prędkości faktycznie jest około 5km/h. 5km/h * 9h * 1,20eur/km * 20dni = 1080eur teoretycznej straty obrotu dla przewoźnika na jednym aucie. Nie mówiąc o karach za spóźnienia, nie mówiąc o kątach za przekroczenie czasu jazdy lub czasu