Wpis z mikrobloga

Cześć mirki,

Tworzę w pracy pewnego robota w AA, który ma ściągać dane z różnych plików Excel. Pliki te są ogromne mają kolumny do 'EAA' (co każde 3 kolumny jest kolejna data w scalonych 3 kolumnach). W AA wywołuje poszukiwane kolejnej daty (działa to tak, że AA po prostu wali chamskie CTRL+F w pliku xD - wbudowana funkcja AA).

Daty są ustawione na zasadzie'="PoprzedniaData" + 1 i problem pojawia się koło kolumny 'BSK' (ale tutaj to też bywa różnie - raz kilka kolumn wcześniej raz później), gdzie nawet ręczne wyszukanie daty w pliku poprzez CTRL+F nie dział (nie znajduje następnych dat).

Wie ktoś może co może być tego powodem? Może to, że w firmie jest Excel 32 bity? - po prostu za dużo do przeszukania i się później już gubi bo brakuje mu pamięci aby to przeczesać?

Przeszukiwałem już Google ale bez żadnego skutku a forum AA milczy...

#excel #rpa #office
  • 4
@Ludzik19: nigdy się nie spotkałem z przypadkiem, żeby Ctrl+F nie znalazło wartości, która jest w arkuszu, a swego czasu pracowałem z dużymi plikami. Czasami Znajdź wywala komunikat, że jest za dużo obszarów do szukania (zwykle jak jest założony filtr). Często natomiast spotykałem się z sytuacją, gdzie komuś Znajdź nie działało, ale przyczyny były tylko 2:
- wartości wyszukiwanej nie było (tylko wyglądała podobnie)
- błędne parametry wyszukiwania
Jak masz plik, w
@brak_nicku ogólnie sprawdzałem też na nowych plikach i problem się powtarza...

Plik w wierszu 1 ma daty, gdzie jedna data zajmuje 3 kolumny, które są scalone. Zaczynamy w kolumnie C, gdzie wpisana jest z palca data 01.01.2018 i później każda następna data to formuła =C1+1 itp... i nawet na nowym pliku jak wyszukuje daty dajmy na to 01.09.2018 przez CTRL+F to jest spoko, ale koło kolumny BSK przestaje wyszukiwać, mimo że nic
@Ludzik19: próbowałem i się nie udało. Czysty plik, wypełniłem wedle instrukcji wiersz pierwszy, wszystkie kolumny - Excel nie chciał przestać wyszukiwać. Skopiowałem wiersz 40 razy (600 000 używanych komórek), nadal wyszukiwał. Dodałem kilka arkuszy z dużą ilością kolumn/wiersz - nadal działało.
Zatem albo różnica wersji Excela (u nie 2013 32bit), albo coś jeszcze potrzeba, żeby to zepsuć.

PS. Każdy kto na poważnie używa Excela wie, że scalanie komórek to zło. Scalanie
@brak_nicku dzięki wielkie za sprawdzenie - u mnie w domu też działa bez problemu. Będę kombinował, ale teraz wiem, że to wina samego pliku bądź excela w firmie.

Jeszcze raz dzięki :)