Wpis z mikrobloga

Po zjechaniu z głównej islandzkiej drogi krajowej nr 1 czeka na Ciebie sporo dróg żwirowych, a gdy zaczniesz eksplorować jeszcze dalej, to będzie trzeba... przekraczać rzeki.

Nie po moście ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na drogi oznaczone literką F wjazd zazwyczaj dozwolony jest jedynie autem terenowym, a często będziesz potrzebować naprawdę dobrej terenówki, żeby nie zostawić jej na srodku rzeki. Kilka dni temu mijałem dwa utopione auta ( ͡º ͜ʖ͡º)

To droga do mojego nowego domu, w Thorsmorku, na południu Islandii. I Krossá, rzeka, która najprawdopodobniej utopiła najwiecej samochodów w kraju ;)

https://streamable.com/1j64ap

#zwtravel

#islandia #ciekawostki #podroze #podrozujzwykopem
zbigniew-wu - Po zjechaniu z głównej islandzkiej drogi krajowej nr 1 czeka na Ciebie ...
  • 38
  • Odpowiedz
bylem na islandii prawie rok temu i co moge o tym powiedziec? NIGDY WIECEJ. dla osob uwielbiajacych piesze wedrowki rzeczywiscie moze byc tam bardzo ciekawie, a jesli chcesz pojechac, zeby 'cos' zobaczyc to polecam wybrac inny kierunek. city breaki daja mi jednak wiecej frajdy
  • Odpowiedz
Ewentualnie Reykjavik, tam cały rok życie się toczy. Reszta kraju zima umiera


@PlazowyChlopak: Z tego co ludzie mówią to tam też jest gówno do roboty, na noc miasto zamiera jak jakieś małe miasto w Polsce a to niby stolica kraju
  • Odpowiedz
no tak, vinbudin najwazniejszy sklep na Islandii xD


@kavior: dla statystycznego Islandczyka najwazniejszy. Nie wiem jak dla Polakow, ale znajac zycie to jesli tam jest jakikolwiek spozywczak to zapewne nie uzupelnia towarow zbyt czesto.
  • Odpowiedz
@Gaelwyn: no generalnie nie ma tu sklepu, najbliższy w hvolsvöllur, jakieś 40 km dalej ;)
@R2D2_z_Sosnowca: ja tu sobie dorabiam w turystyce co jakiś czas. Głównie w sezonie :)
@login_musi__miec_od_4_do_35_znakow: jw.
@easy_hunter: tak, F249 :D
@kentishTown: mamy kilka takich firmowych :D też robiłem ten szlak ze Skogaru, jest spektakularny.
@NRG95: @ostatni_i_sprawiedliwy: tak Panowie, to jest mostek na kółkach dla pieszych. Od kilku dni nie działa,
  • Odpowiedz
@jestemhaxem: dzień później mijałem ten samochód tuż przy rzece, jak właściciel próbował go suszyć na słońcu, kilka km od Alftavatn. Utopił taką maszynę, a dzień później przejechaliśmy Land Cruiserem - rzeka miała już sporo niższy poziom ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@login_musi__miec_od_4_do_35_znakow: to jest dolina, gdzie nikt nie mieszka na stałe - znajduje się tu tylko kilka domków dla turystów, hostelik, sporo campingów. To bardzo piękne miejsce otoczone górami i trzema lodowcami, popularny cel wycieczek i tras trekkingowych, ale tylko w sezonie, praktycznie martwe przez pozostałych 9-10 miesięcy w roku. A rzeka tak często zmienia swój bieg i szerokość, że most trzeba by wybudować praktycznie na całej szerokości doliny :)
  • Odpowiedz
@login_musi__miec_od_4_do_35_znakow: jak gdzieś przekopiesz się przez mojego bloga to jest sporo wpisów, ale klasyk to południe Islandii albo kółko wokół wyspy, spanie booking/airbnb, koniecznie wynajęcie samochodu ;) Islandia oferuje też sporo atrakcji pozaszlakowych, masa pięknych trekkingów albo penetrowania wyspy po drogach terenowych oznaczonych literką F, ale to raczej bez małych bąbelków takie atrakcje. Tak czy inaczej, warto :)
  • Odpowiedz