Wpis z mikrobloga

@requiem69 Amsterdam - jeśli chodzi o jedzenie, to kebaby w centrum są co kilka kroków, dobrze, dużo i tanio. W Amsterdamie obowiązkowo dzielnica czerwonych latarnii ( ͡° ͜ʖ ͡°) na mnie wrazenie zrobiło tez muzeum Heinekena oraz China Town
  • Odpowiedz
@requiem69: kolo rotterdamu polecam knajpe "cafe westgaag", obiadki holenderskie, bardzo dobre i nie drogie. Zeberka sa nr 1 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W centrum amsterdamu nic nie polecam, najtansze jedzenia sa nastawione na jednerazowego klienta i ciezko cos dobrego trafic.
  • Odpowiedz
@karolinana: muzeum Heinekena odwiedzamy na 100% may już to zaplanowane, jestem największym fanem tego piwa XD czy bilety lepiej kopic przez ich stronę czy lepiej normalnie na miejscu?
  • Odpowiedz
@requiem69 nie wiem jak teraz w czasie pandemii, ale jak ja byłam, to kolejki były ogromne, więc bez biletów bardzo długie czekanie. Z biletami z tego co pamiętam przyszliśmy na konkretną godzinę
  • Odpowiedz
@gr4p3: napewno tam wjedziemy, planujemy wypożyczyć rowery na cały dzień i zobaczyć jutro najciekawsze miejsca np. ta wieża widokowa w Rotterdamie jest polecana przez wszystkich. czy można jakoś zwiedzić port?
  • Odpowiedz
@requiem69: warto autem pojechac na plaze maasvlakte ktora jest niedaleko rotterdamu, jest ona na sztucznej wyspie, mozna tam zobaczyc port z ogleglosci ale robi wrazenie i tak. Mega duze statki i ilosci kontenerow. Dodatkowo calkiem niedalego jest zapora oosterschelde ktora robi mega wrazenie.
  • Odpowiedz
@karolinana: bilety zuj zamówione, nawet była promka -3€ za zakup online, piątek 14.15 wbijamy, a może znasz jakiś beach bar lub coś w tym stylu gdzie będzie można posłuchać dobrej muzyki, wypić dobre piwko i spotkać jakiś ludzi?
  • Odpowiedz
@gr4p3: chyba bardziej chcemy skupić się na samym Rotterdam, mamy tylko dwa dni, plan jest,żeby poruszać się tylko rowerem, a do tej plaży jest około 45 km z tego co sprawdziłem na mapie
  • Odpowiedz
@requiem69: Polecam wstąpić na chwilę do Amersfoort - pół godzinki zwiedzania nie ma nic więcej, ale bardzo ładnie, no i po drodze jeszcze machnać Utrecht - Castle De haar taki zameczek i w centrum wieża najwyższa w nl też bardzo ładnie. W Soest jest piękny pałac też polecam. Niedawno zrobiłem z 300km w okolicach Utrechtu rowerem i jest na co popatrzeć
  • Odpowiedz