Wpis z mikrobloga

Cześć. Moja chrześnica obchodzi za chwilkę pierwsze urodziny. Chciałbym (OPRÓCZ tradycyjnego prezentu, nie bójcie się) kupić jej trochę BTC lub ETH i wręczyć rodzicom z delikatną sugestią, by nie tykać tematu na przykład przed rokiem 2025 :-) Brat ogarnia temat kryptowalut w miarę, nie jest to czarna magia. Jakaś sugestia jak to zrobić, by nie musieli korzystać z mojego numeru telefonu/maila w razie potrzeby za kilka lat?

Z góry dzięki

#kryptowaluty
  • 13
@Rexikon: Zastanów się. To tak jakby Tobie ktoś dał kartkę papieru z chińskimi znaczkami i powiedział że to nie jest instrukcja do chińskiej lampki za 5 zł, tylko może za 5 lat będzie warte miliony. Za tydzień była by w koszu, bo byś ani nie uwierzył, ani nie zrozumiał o co kaman. A jeszcze gorzej z trezorami i itp. Po za kilka lat ktoś by to wziął w rękę i się
@venom_inside: odpowiednio zalakowana koperta z informacją otwórz za X lat będzie dobra, a w środku instrukcja. Myślę że z samej ciekawości ktoś może się próbować dowiedzieć co to jest.
@Rexikon: @venom_inside: Uwaga, podaję rozwiązanie:
1. Zamiast zalakowanej kartki/koperty dać coś w stylu kapsuły kryptosteel, która powinna wytrzymać ogień, wodę i w sumie wszystko.
2. Z kapsuły można odzyskać konto za pomocą word seeda
3. Do tego, aby mieć pewność, że nikt nie wyda tych bitcoinów / ETH przed 2025 zrobić na koncie timelocka. Obie waluty coś takiego obsługują więc nie będzie problemu ( ͡° ͜ʖ ͡
@jasha00: Jak będą wiedzieli, że to jakaś inwestycja to będą się wkurzać patrząc na kursy i szybko sprzedadzą w dołku albo wyślą na BTC giveaway na YouTube, a do Ciebie przestaną się odzywać.