Wpis z mikrobloga

@Kaczus2B: Nie. W kursach w necie nie chodzi o video, ale o interakcję. Mi też się lepiej uczy czytając coś z książek niż słuchając filmów, wykładowcy, itp. Ale gdy do kursu dochodzi interakcja - nie ma zmiłuj, skuteczność tego z automatu skacze do góry.
I to nie jest przypadek. Ludzie często uważają, że są słuchowcami/wzrokowcami, itp. Były robione badania na ten temat i badano na ile lepiej słuchowcy przyswajają informację gdy
Polecacie szczególnie jakieś książki do nauki #programowanie czy lepiej uczyć się z kursów w necie?


@Lody_o_smaku_wody: rozpisz sobie drogowskaz nauki

chociażby oprócz języka musisz się nauczyć podstaw OOP, SOLID, GRASP itp.

dalej jeszcze podstawy webu, przynajmniej postawy fronta html, css, js, trochę podstaw sieci, protokół http, bezpieczeństwo

na pewno jakiś system bazodanowy, na początek generalnie SQL, no i na końcu może jakiś framework jak Django

potem trochę musisz poczytać o zasadach
@venomik: kursy są rózne, interakcja też jest różna, większość oferowanych to są materiały video. Tak jak napisałem, ludzie mają różną percepcję, wiem, brat jest słuchowcem, jak przeczyta, małe prawdopodobieństwo, że zapamięta, natomiast to co usłyszy - pamięta. Więc napisałem, trzeba pod siebie dobierać, pod swój sposób uczenia.Mi natomiast kurs bardziej zaciemnia, przynajmniej przy programowaniu, migające obrazki bardziej denerwują. Ale to u mnie, więc - to jest kwestia co komu potrzebne. A