Wpis z mikrobloga

Jestem #!$%@? na ten garnek za ponad 5 tys zł więc robię #rozdajo
Miał być zajebisty kombajn a to gówno nie potrafi ubić śmietany tylko masło wychodzi a w dodatku te mieszadło podczas wibracji wypadło i noże zrobiły swoje. Jest to TM6 thermomix.

Zieloni co założyli konto w ostatnich 24h wypad.

Losowanie niebawem.

Nie mam czasu na poczty i inne stanie w kolejkach więc tak jak przy poprzednim rozdajo (z innego poprzedniego konta) Twoim zadaniem będzie przygotowanie i opłacenie paczkomatu a ja tylko po drodze wsadzam ten garnek do skrzynki i tyle.
Zarzutkkake - Jestem #!$%@? na ten garnek za ponad 5 tys zł więc robię #rozdajo
Miał ...

źródło: comment_1596997652OVvFQ2nl8VFFUkdyq2TAZf.jpg

Pobierz
  • 101
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake: mam starego TM31 i jest przydatny. Bywają dni z brakiem czasu i pomysłu na obiad wtedy placki ziemniaczane w 30sekund ratują życie. (Tak, jak chcesz możesz ziemniaki obrać wtedy dłużej. Młodych nie obierałam tylko dobrze umyłam).
Wyrabia chleb, ciasto i jest to wygodne.
Warzywa do zupy posieka w 5 sekund i nie muszę stać i trzeć na tarce co jest zajebiście wygodne (tak wiem, można użyć mrożonki)
Latem zrobisz sobie błyskawiczne lody z niewielkiej ilości składników
Przydaje sie do robienia drinków.
Tak, zrobisz w nim cały obiad typu, ryba, ryż, duszony por i sos koperkowy za
  • Odpowiedz
Niektórzy chwalą, więc chętnie dam do przetestowania różowej, może wyjdzie z tego coś nowego, bo mi się pomidorowa już znudziła
  • Odpowiedz
Jakby ten termomix sam mi sypał odpowiednie ilości produktów z lodówki, to widziałbym więcej sensu, ale to chyba nie w tej dekadzie takie cuda :P


@Pantokrator: Myślę, że kluczem sukcesu w tym jest jeden wielozadaniowy robot z gotowymi przepisami i wagą prowadzący krok po kroku. Sam nie mam, lecz poznałem dwie osoby, które miały i chwaliły.
  • Odpowiedz
@XpedobearX: zauważyłem, że im więcej ludzie na coś wydają kasy, tym bardziej chwalą.
Nawet mój b. inteligentny kolega, który kupił absolutnie gównianą kartę graficzną, ale za sporą kasę, twierdził, że jest zajebista. To było gdzieś koło roku 2001 i któryś z Ge Force'ów to było tak absolutne gówno, że aż chciało się płakać. NO ale kupił, to chwalił :D

Nie twierdzę, że to urządzenie nie ma zalet. Ale mam pewne
  • Odpowiedz
@Pantokrator: Być może tak jest, akurat oni nie byli z tych co każde gówno owiną w złoty papierek (też poznałem takich i wiem o czym mówisz). Mi też to jest zbędny wydatek bo koszt urządzenia nie zwróciłby mi się aż tak bo nie robię tego typu potraw, które by wymagały tego urządzenia.
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake Moja mama kupiła i nie jest zadowolona, mało korzysta, a ja zupełnie odwrotnie. Dla mnie gotowanie z nim to bardzo duża oszczędność czasu i nie trzeba sprzątać, bo w zasadzie brudzisz tylko jedno naczynie, wrzucasz składniki, a on wszystko robi sam xD
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake: coś nie umiesz chyba używać sprzętu, ubijałam w tym śmietanę i nigdy nie zdażyło mi się żeby nie wyszła ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym jak założyłeś motylek i włączyłeś zbyt wysokie obroty to co się dziwisz. Z motylkiem max obroty jakie powinieneś używać to 4. Na większych obrotach TM rozpierd.la lód, kukułki, kawe w pył, także co się dziwisz że połamał Ci motylek, Polecam
  • Odpowiedz
@ratio92: Z wad to mnie w sumie denerwuje, że jest jedna misa główna i muszę ją czasem przemyć 2-3 razy w ciągu jednego dania, bo np. posiekał mi ser, teraz go wyjmij, umyj naczynie, posiekaj warzywa, wyjmij, umyj, zrób sos, wyjmij, umyj... To mnie w sumie najbardziej doprowadza do szału ( ͡º ͜ʖ͡º) No ale i tak idzie szybciej niż samemu trzeć ser albo kroić
  • Odpowiedz