Wpis z mikrobloga

Cześć mirki, czy oprócz teleinformatyki w Gliwicach jest jeszcze miejsce gdzie jest ten kierunek na śląsku. Zależy mi na tym żeby uczelnia była na terenie Katowic albo w okolicach. Ewentualnie coś co byłoby bliskie zagadnieniom telekomunikacji albo administracji systemowej, rzeczy związane z sieciami. Szukałe i jedynie co znalazłem Uniwersytet Śląski kierunek Informatyka z specjalizacją Sieci komputerowe i urządzenia mobilne. Poratujcie przyszłego studenta :) #gliwice #katowice #teleinformatyka #polsl #uniwersytetslaski
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@notedeagle: Wiesz możesz w takim razie jakie były otarte w ostatnich latach? Z znajomym mamy ambitny plan mieszkać razem tyle, że on chce iść na UŚ na inf specjalizacja tworzenie gier a ja właśnie na teleinformatykę/coś z sieciami. Tyle tylko, że w najlepszym wariancie mielibyśmy po 1h dojazdu gdybym ja poszedł do gliwic na poli a on na UŚ.
  • Odpowiedz
@Nimd4: nie wybieraj uczelni ze względu na kolegę - bardzo wiele takich przyjaźni się na studiach kończy. Może u Was tak nie bedzie, ale jest ryzyko, że jednak się wydarzy
  • Odpowiedz
@Nimd4: Jasne, zawsze otwiera się PGK (programista gier komputerowych, czyli to na co chce iść znajomy), Inżynieria systemów informatycznych (na czym sam jestem), Inżynieria oprogramowania, Projektowanie aplikacji webowych i w tym roku wyjątkowo uzbierało się tyle chętnych osób, że otwarli Grafike aplikacji webowych i hybrydowych

Generalnie jak to na śląsku z dojazdami gdziekolwiek raczej niema problemu, chodź fakt między Gliwicami a Sosnowcem jest kawałek. No i jeśli ty czy znajomy
  • Odpowiedz
@rozowatoxa: Dzięki za radę ale nie mamy ciśnienia żeby koniecznie mieszkać razem, już obstawiamy kiedy kto i w jaki sposób bardziej w----i XD. Bardziej chodziło o ewentualne oszczędzenie kasy przy zachowaniu względnego komfortu. @notedeagle Dzięki za więcej informacji, głównie zależy mi na zagadnieniach sieciowych/ administracyjnych, optymalizacja sieci, failover, load balancer, BGP itp. Miałem o tyle farta, że część już liznąłem w postaci kilku semestrów CCNA no i pracy w
  • Odpowiedz