Wpis z mikrobloga

@a231: trafiłam na fajny kanał na YT, gdzie np. technika skrętna jest (tak mi się wydaje) dobrze wytłumaczona https://www.youtube.com/channel/UCd4UXtamD8Hq0_W4r3OgL8g Tylko muszę najpierw poćwiczyć. No w końcu zapiszę się na sekcję, choć dla takiego piwniczniaka jak ja kontakt z obcymi ludźmi to duży stres, którego staram się unikać. Ale odniosłam dziś wrażenie, tak obserwując ludzi na sali, że oni jakoś nieszczególnie przejmowali się techniką, tj. wspinali się "na czuja". Albo byli już
@a231: szczególnie długość ciała - im się jest wyższym, tym na ściance mniej trzeba wykonać ruchów, żeby dotrzeć na szczyt, m.in. dlatego, że ma się dłuższe kończyny. Ja mam tylko 162 cm wzrostu, więc muszę się trochę bardziej postarać XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@KatpissNeverclean: to nie do końca prawda, dla mnie niektóre chwyty są po prostu nie osiągalne albo całkowicie niewygodne, więc sam wzrost tyleż pomaga co przeszkadza. Najważniejszy jest dobry stosunek siły do masy, wszelaki tłuszczyk i nadmiar mięśni bardzo przeszkadzają.
@KatpissNeverclean: używają, używają, tylko pewnie robią to na tyle sprawnie i naturalnie, że nawet nie zdajesz sobie sprawy że to jakaś technika :) Bez techniki, na samej łapie zatrzymasz się może na 6a i dalej nie będzie szans na pójście dalej
A filmiki Mazdy są bardzo fajne, ale na sekcji nauczysz się lepiej i szybciej
@a231: Co skręcanie ma do tego jak buty stoją ?
@KatpissNeverclean: Nowe buty mają to do siebie, że są sztywne co powoduje, że nie pracują idealnie na stopniach. Nowa guma i but musi się rozbić i dotrzeć i wtedy będą lepiej stały. Też kwestia jak stajesz na nogach. Jak niechlujnie to zjadą. Pracuj nad nogami bo we wspinaniu nogi są ważniejsze niż ręce. Znam gości co mają bardzo dużo siły