Wpis z mikrobloga

@luxkms78
Stany i Szwajcaria to coś innego.
W Szwajcarii system działa już dziesiątki lat, dlatego każdy kto przechodzi szkolenie wojskowe otrzymuje broń i jest żołnierzem. Teraz już to się zmienia powoli i zamykają przydomowe magazyny ale owszem system powszechnej obrony mają rozwinięty. Dlatego zwracam uwage- to nie cywile dostają broń tylko żołnierze.

Stany Zjednoczone to zupełnie coś innego. Nie zostały zaatakowane dlatego że jak narazie nie było na nich mocnego. Myślę że
  • Odpowiedz
@zielony_or: To że dodatkowo Stany są potęgą samą w sobie to też dodatkowy czynnik - to akurat racja. W Szwajcarii osobiście nie byłem choć znam kogoś kto tam mieszka. Z bronią palną miałem i mam styczność. W USA też trochę siedziałem. Nadal uważam że prawo do broni należy odbierać w poszczególnych przypadkach a nie nadawać jak u nas.
  • Odpowiedz
Że masz niewielkie pojęcie w temacie o którym się wypowiadasz.


@bialyjakbialek: No jak na razie to nic sensownego nie napisałeś. Tylko że nie rozumiesz tego co masz podstawione pod nos na tacy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@luxkms78: tu chodzi o fakt, że gdyby w 39 e każdym domu stał mosin, to Niemcy musieliby się liczyć z silnym oporem, a tak zawodowego wojska mieliśmy ~100tys chłopa (w tym mój pradziadek) i tego nie było szansy wygrać. A tak jak masz dodatkowe parę mln uzbrojonych ludzi, to do wioski by sobie od tak nie wchodzili jak do siebie. To ma sens, ciekawe jakby się sprawdziło. Naszym naturalnym prawem jest
  • Odpowiedz
@luxkms78 I co, chcesz pistolecikiem strzelać w bezzałogowe drony, które cię będą bombardować? Czy może w satelity wojskowe? Jeśli społeczeństwo jest dojrzałe i ogarnięte, a przestępczość bardzo niska to jestem za pewnym powszechnym dostępem do broni ale argument z tą wojną jest nieaktualny od bardzo dawna.
  • Odpowiedz
@luxkms78: On troluje i zaraz sam rozwalisz swój wątek jakimś ot.

A sam mem jest po prostu nieprawdziwy, broń w rękach cywilów nie ma większego znaczenia dla przebiegu nowoczesnej wojny. Dla okupacji kraju - może mieć ale to znaczy że zakładamy scenariusz klęski już przed samą walką, a no i straty wśród ludności będą ogromne, ogólnie to nie jest argument za powszechnym dostępem do broni.
  • Odpowiedz
@willard: Masz rację - pewnie troluje.

Niezupełnie się z tym zgodzę że nieprawdziwy. Podczas wojny jest chaos, i też trzeba się bronić w różnych okolicznościach. Zrzucenie jakiejś większej bomby - zwłaszcza atomu też ma swoje ograniczenia - co z tego że teren zdobyty jak nieużyteczny przez jeszcze wiele lat?
  • Odpowiedz