Wpis z mikrobloga

Wszyscy wiemy jak wygląda rynek najmu we Wrocławiu, a że przeglądanie ofert potrafi doprowadzić człowieka do szału to tworzę sobie mały skrypt do filtrowania ofert. Potrzebuję "denylisty" ( ͡° ͜ʖ ͡°) słów z ogłoszeń, może macie jakieś propozycje?
Jak na razie mam:
- przytulne = stłamszone do granic możliwości
- wysoki standard = +1000zł do ceny za niestabilne meble z ikei
- parę minut do centrum/dobrze skomunikowane = zewnętrzne okolice Psiego Pola i podobne
- ostatnie piętro = 10% szansy że to przerobiony strych starej kamienicy*
- ogrzewanie elektryczne = +1000-2000zł w sezonie grzewczym*
- zapraszam do kontaktu = +prowizja dla agencji
- apartament w nowym budownictwie = 16m2
- brak ulicy w ogłoszeniu na Nadodrzu = dobrze mieć paralizator
Rozpatrzę każdą propozycję.

*dowody empiryczne, być może nie reprezentują całego rynku mieszkaniowego.


#wroclaw
  • 15
@the_straenger: Ludzie sami to sobie zrobili. Sami się oszukują takimi ofertami i niestety dalej wynajmują. Jeszcze bardziej wkurza jak jest z kwotami za te mieszkania. Niby 2000 w ogłoszeniu a potem po wszystkim nagle sie okazuje ze jest 3 bo internet, opłata, coś tam.

Tylko co robić. W zeszłym roku pomagałem mamie z ogłoszeniem mieszkania. Wpisałem kwote za calosc to odezwały się 1 osoba. Dałem kwotę niższą plus stałą za inne
@Darth_Gohan: Nie da się ukryć, chowanie czynszu i opłat w ogłoszeniu jest już standardem. Przynajmniej tak długo jak wszyscy się go trzymają to mogę w skrypcie wyciągać te opłaty i dodawać do pełnej ceny, także jakoś to przeżyję. Najgorzej jak ktoś poda cenę, następnie w ogłoszeniu w ogóle nie poda kwoty opłat sugerując, że to cena za całość, a przy spotkaniu nagle się okazuje, że jednak +1k ( ͡° ʖ
@Darth_Gohan: a wiesz czemu? właśnie dlatego, że ludzie w ogłoszeniach podają część ceny xD jak szukałam mieszkania, to też miałam filtr założony poniżej moich możliwości finansowych, bo to inaczej po prostu nie miało sensu
@r__k: Rozumiem tylko mówię, dlaczego nawet jak człowiek chce być uczciwy to mu się odechciewa i zaczyna iść za tłumem.
@the_straenger: Pełna zgoda. Mowię, ja miałem w ogłoszeniu, pelną cenę plus ewentualnie koszt wynajęcia miejsca postojowego (no bo nie każdego to interesuje). Dopiero jak rozbiłem na koszt wynajmu, rachunki i ewentualne wynajęcie to się wynajęło na pniu. Ehhh szkoda gadać.