Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz w życiu dzwoniłem na policję w sprawie awantury domowej u sąsiadów klatka obok. Dziewczyna(ogólnie młoda max 23l) płakała, szlochała, raz na jakiś czas krzyknęła Ała, prosiła żeby jej konkubent się uspokoił ale nic typ darł się na nią i rzucał rzeczami a ona wyła i mówiła jutro wyjadę ( ͡° ʖ̯ ͡°). Wiec stwierdziłem ze #!$%@? koniec szybki szlug upewnienie się które mieszkanie i telefon na 112. Policja pojawiła się chyba szybciej niż w 5min. Przez chwile było coś jeszcze słychać ale radiowóz stał ze 20min i od momentu odjazdu cisza jak makiem zasiał.
  • 87
  • Odpowiedz
  • 1
@szpongiel:
Przepraszam chyba trochę mnie poniosło i użyłem skrótu myślowego. Rocznie w Polsce osób cierpiących przez przemoc domowa to poniżej 100tys i są to dane policyjne fakt liczba w 38mln kraju nie duża nie? Ale uwaga są to dane tylko policyjne. I tu pojawia się problem ponieważ rocznie od dobrych kilku lat zakłada się 60tys niebieskich kart w nowych sprawach a tylko lekko ponad 10 w sprawach które już kiedyś
  • Odpowiedz
  • 5
@arteria: będę walczył do skutku. Wyprowadzki ich z tego mieszkania(wynajmują) albo odejścia jej bo nie po to w sumie skończyłem te studia zeby teraz udawać ze nic się nie dzieje
  • Odpowiedz
@Afrojohny: chodzi mi ogólnie o informacje interwencji w tym chociażby opis skąd się to wzięło (telefoniczne zgłoszenie). Pierwsza strona opisuje interwencje i to właściwie od policjanta zależy co tam wpisze. Może, ale nie musi chociaż obstawiam, że żeby wszcząć procedurę musi się coś pojawić.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Afrojohny: nie twierdzę, że problemu nie ma. Na dodatek Ty masz wgląd w ten temat, ja nie bardzo. Ale gdy piszesz duży odsetek u nas, to się zastanawiam względem czego/gdzie. Ten temat był wałkowany na wypoku sporo razy i Polska wypada bardzo pozytywnie. Mamy niski odsetek przemocy i gwałtów, jeden z najniższych w Europie. Zawsze też w tych dyskusjach podważane są dane, że u nas się nie zgłasza. Pewno racja.
  • Odpowiedz
skąd wy to bierzecie ze ktokolwiek podaje twoje dane? XD


@Afrojohny: Ze dwa czy tryz lata temu byl w Polce taki przypadek z ogromnymi konsekwencjami dla zlgaszajacego glosna impreze
Policja go sprzedala, a imprezowicze wbili mu do chaty chwile potem bijac go do nieprzytomnosci uszkadzajac cialo
Wkrotce potem odeszla od niego zona
  • Odpowiedz
tak winna jest matka która nie miała jak odejść z małym dzieckiem a nie ojciec ktory napi3rdala własne dziecko. To kobieta jest tym złym xdxd


@Pierorzek: Ostatnio mi jeden wykopek wyskoczył, że może odejść i czemu tego nie robią!? Zapytałem go więc gdzie ma odejść? Wyskoczył mi z tekstem "do domu samotnej matki" XD Więc takie dzbany tu siedzą i nie ma co dyskutować. Oczywiście bóldupił jeszcze o tym, że
  • Odpowiedz