Wpis z mikrobloga

Chce zacząć przygodę z #gielda i nie chce dostać od razu dostać certyfikatu złotego sasina :) Jaką literaturę/blogi wziąć na początek, żeby poznać co i jak? Myślałem nad książką Independent Trader warto wydawać kasę? Czy są też inne polecane źródła na początek?
  • 4
@seelk: Żaden independent trader, tylko zrobisz sobie krzywdę.
Przeczytaj Inwestycje małzeństwa Jajuga (świetna pozycja od specjalistów) - to łykniesz szybko. Do tego dorzuć Pawła Zaremba-Śmietanskiego "Pieniądze lezą na parkiecie. Giełda dla niepokornych". Po tym wszystkim Inteligentny Inwestor Grahama, ze dwa razy. Do tego zaloz 2-3 konta demo (moze byc zeszyt, olowek i gumka) i pograj trochę na kontach demo - chociaz miesiąc, czy dwa.

Po tym wszystkim dodaj mnie do obserwowanych
@Soveliss: na jakim portalu polecasz założyć konto demo?
gdzie obserwujesz aktualne wskaźniki?
Dlaczego odradzasz tradera? Chodzi, że na początku nie jest on właściwą lekturą?
@seelk: zobacz w XTB, ale pewnie są dziesiątki innych opcji (z demo nie jestem na bieżąco od lat).
Dlaczego odradzam tradera - nie chcę mi się robić dissu:
ogólnie jest to ktoś, kto przypomina raczej doradcę finansowego, niż inwestycyjnego, wchodzisz - spis "dobrych lektur", na którą ludzie się łapią "o, szkoła ekonomii (Ok), o..Graham (bardzo ok)..OOO Kiyosaki (który jest jednym wielkim szitem - i mało kto potrafi do tego podejść krytycznie