Wpis z mikrobloga

Pijcie ze mna kompot!
W czwartek zakonczylem skladanie wniosku o Brytyjskie obywatelstwo.
Wszyscy mi mowili ze przewaznie na decyzje czeka sie 6 miesiecy.
A ja dostalem dzisiaj (w niecaly tydzien) list ze pozywywnie rospatrzono moj wnosek. I mam czekac na zaproszenie na ceremonie :)
#uk #chwalesie #emigracja #anglia #pijzwykopem
Pobierz mielonkazdzika - Pijcie ze mna kompot!
W czwartek zakonczylem skladanie wniosku o Br...
źródło: comment_1596618221HIWp4SJQJH6usTDELPkVLS.jpg
  • 109
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Duzo musiales ogarniac na test? Jaki calkowity kosz? Czy ceremonia będzie online w dobie pandemii? :


@adriano30: test z angielskiego czyli B1 to proacizna. 5minut rozmowy na wybrany przez ciebie temat.

Na test z zycia w uk to juz trzeba sie troche przygotowac. Ja robilem testy przez dwa tygodnie nonstop. Az mialem 100% za kazdym razem.


Koszt:

Aplikacja £1350

test z angielskiego £200

Test z zycia w uk £50

Zlozenie dokumentow,
@Limonene: chyba Tobie coś nie pykło.

Zaprzeczone imiesłowy przysłówkowe piszemy rozdzielnie (nie robiąc, zatem i nic nie robiąc), zaprzeczone imiesłowy przymiotnikowe zaleca się pisać łącznie, choć wciąż wolno stosować się do starej pisowni (sprzed 1997 r.), która uzależniała ich pisownię od stopnia leksykalizacji. Osobiście wciąż stosuję się do tej starej, więc napisałbym nic nie robiący.


https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/razem-czy-osobno;11766.html
@ArchDelux: ale "wnoszący" to inna część mowy niż "wnosząc". Sam w swoim cytacie się zaorałeś, bo jest tam napisane, że "nie robiący" jest starą formą i wyjątkowo wolno się do niej stosować. Ale to zasady nieaktualne, bo sprzed 1997 roku. Sam cytat pochodzi z roku 2011, więc też już stracił na aktualności. Obecnie poprawny zapis to "nie wnosząc", ale "niewnoszący".