Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#elektryka #elektronika #prad Koleżanki i koleżankowie czy jak to w dzisiejszych czasach jest poprawnie. Poleci ktoś dobry tani watomierz, żeby posprawdzać co mi tak żre prąd w domu? Czy takie za 40 zł na znanym portalu aukcyjnym dają orientacyjnie dobre pomiary? Zwracać uwagę na coś szczególnego? Nie znam się więc proszę szanowne grono o poradę.
  • 7
@Odbytko_ze_Zwieracza: bardzo stare tv lcd 32 cale bierze 150+ wat, nowe ~~~50-60
stara lodowka bierze w #!$%@? i jeszcze wiecej jak jej od czasu do czasu nie rozmrozisz i jak stoi za blisko sciany bo wtedy sprezarka musi kotlowac a wymiana ciepla dziala slabo

a reszta daje marginalne roznice, czajnik elektryczny musi wziac tyle ile wezmie bo grzalka elektryczna, pralka to samo
no i pralka tez w #!$%@? moze brac jak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Norskee: dzięki za odpowiedź, mam trochę sprzętu leciwego i właśnie jestem ciekaw czy szacując ile w rok zużywa prądu nie opłaca się wymienić go na inny a to się w dwa trzy lata zwróci. Zapodam taki sprzęt i zobaczymy, jakieś to info zawsze da. Dzięki za zainteresowanie, pozdro
@Odbytko_ze_Zwieracza: Praktycznie wszystkie "gniazdkowe" watomierze używają tego samego układu scalonego który pod względem projektowym jest plug and play - podłącz zasilanie i cztery przewody, a na wyjściu są dane cyfrowe które tylko trzeba jakoś wyświetlić, więc nie przejmował bym się szczególnie wyborem.