Wpis z mikrobloga

mirasy, w jakich widełkach może się mieścić przygotowanie graficzne landingpage (jedna strona) + podstrona z cennikiem? Osobno przygotowanie + pocięcie tego do htmla z cssami.

taka strona przewijana coś w stylu http://badexdent.pl/ czy http://karo-dent.pl/
Czyli w skrócie strona główna z 3-4 sekcjami (o nas, slider, kontakt, usługi) + podstrona z tabelką.
#webdev #css i dużo ludzi z #php też pewnie siedzi w temacie
  • 23
  • Odpowiedz
@kefas_safek: a kto ma robić?

Ukrainiec, student, początkujący freelancer, doświadczony freelancer, mała agencja, duża agencja? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Od 300 do 5 000 zł. Jak ktoś ma wprawę, to taką stronę ogarnie w dwie, max trzy godziny na kupnym, dobrej jakości szablonie. W dzisiejszych czasach przy takich drobnych projektach nie ma większego sensu robić grafiki, a potem jej ciąć
  • Odpowiedz
@zakopiak: nie chodzi mi o to, że chce taki layout bo mi też się nie podoba, tylko o to, że ma to być landingpage z sekcjami przygotowany pode mnie + osobna podstrona na cennik. Ale w sumie bez sensu chyba pytam bo jakich odpowiedzi sie spodziewałem po portalu ze śmiesznymi obrazkami :D

Tak przy okazji: mógłbyś podesłać jak wygląda dobry layout tego typu, nie robiony przez hindusa? może wtedy taką firmę
  • Odpowiedz
@kefas_safek: wymienilem raczej od najtańszego do najdroższego ( ͡° ͜ʖ ͡°) chociaż z agencjami różnie bywa, bo te małe często mają wywindowane ceny z uwagi na bardziej indywidualne projekty.

Cena zależy przede wszystkim od umiejętności sprzedaży. Agencje potrafią sprzedać Wordpressy po 7 tysięcy netto na gotowych szablonach gdzie podmieniają logo i zdjęcia. Kwestia tego, aby klienta przekonać, że w tej cenie dostaje super zaawansowany i nowoczesny system
  • Odpowiedz
@kefas_safek: Nie chodzi o layout, tylko o design i wykonanie.

Tu masz:
- źle dobrane grafiki - co ma jakaś pseudo dżungla do stomatologii
- kiepsko dobrane czcionki, ich rozmiary, kolory i krój, oraz często nieprawidłowo pisane wszystko wielkimi literami
- nieprawidłowe zarządzanie odstępami/pustymi przestrzeniami
- brak jakichkolwiek animacji przy scrollowaniu
- na dole to wygląda, jakby się CSSy rozsypały
- na trybie mobilnym się trochę sypie

Czyli w skrócie brak
  • Odpowiedz
@niezwornowazony: no wlasnie wiem, ze agencje dzialaja jak dzialaja. Nie chce wordpressa, w sumie nie chce nic pod spodem, nie bede z landinga bloga robic. Wystarczy mi, zeby jedna osoba dala fajnego psd czy co tam sie teraz daje, druga przewalila to na html+css a ja reszte sobie ogarne. Dlatego na 5k mi to nie wyglada. W sumie najwieksza niewiadoma cenowo jest sam projekt bo ciecie landinga ile moze zajac -
  • Odpowiedz
@zakopiak: czuje się, jakbym z jakimś politykiem rozmawiał, zadaję konkretne pytanie a otrzymuję odpowiedź "z szablonu" niby na temat ale nie do końca.
Nie pytałem o wykonanie czy o design sam w sobie (dobór czcionek czy coś) tylko o koszt zaprojektowania strony w tym stylu, czyli landingpage z kilkoma sekcjami + pocięcie tego, żeby to miało sens. Jakbym chciał byle jak to bym nie pytał, tylko wziął pierwszą pozycję z googla
  • Odpowiedz
@niezwornowazony:

a kto ma robić?

Ukrainiec, student, początkujący freelancer, doświadczony freelancer, mała agencja, duża agencja? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


myślałem nad średnio doświadczonym freelancerem. Nie jest to rocket science, duży sklep internetowy dla dużej marki tylko landingpage informacyjny o danej firmie, nic wielkiego. Nawet formularza kontaktowego nie zamierzam tam wpinać
  • Odpowiedz
@kefas_safek: za projekt landinga dobry grafik weźmie minimum 700 zł (i raczej bez ekranów mobilnych), do tego z 400-500 za pocięcie. Widełki są bardzo szerokie, im lepiej tym będzie drożej (pomijając agencje). W 1000 się zmieścisz prawdopodobnie

Poza tym nie szukaj usilnie grafika i kodera osobno, bo dzisiaj stron w Photoshopie się już nie robi. Strony w 2020 to głównie typografia oraz ikony, gdzie najważniejszy jest układ. Lepiej samemu zrobić mockup
  • Odpowiedz
@kefas_safek: Owszem, w pierwszym poście zapytałeś o wycenę. Ale potem zapytałeś o przykłady dobrych landing page'y ;-)
Więc napisałem Ci, jakie elementy w tych przykładach są słabe. Zapomniałem jedynie dodać jako podsumowanie, że wystarczy wpisać w google grafika "landing page example" i jest masa dobrych przykładów. Tyle, że zobaczenie dobrego landing page'a nie spowoduje, że będziesz wiedział, jak powinien on wyglądać. Trzeba jeszcze wiedzieć, na co zwracać uwagę.

Jakbym chciał byle
  • Odpowiedz
czuje się, jakbym z jakimś politykiem rozmawiał, zadaję konkretne pytanie a otrzymuję odpowiedź "z szablonu" niby na temat ale nie do końca.


@kefas_safek: niepotrzebnie otagowałeś #php to i masz odpowiedzi #programista15k dla których takie frontendowe pierdoły są warte "hindusa z Fiverra za $4.99".

Wracając do tematu 1tys minimum moim zdaniem. No chyba, że poprzestaniesz na jakimś kupnym szablonie.
  • Odpowiedz
@nowiutki: no, człowiek popełnia błędy i uczy się całe życie.
@zakopiak: nie, jestem bardziej na etapie, że chcę to wyoutsourcować ale nie mam pojęcia, czy ci, co mi wyceniają robotę nie zawyżają trochę stawek.

@niezwornowazony: dobra, a gdzie i jak szukać takiego kogoś, w sensie jak to tagować w googlu? jakoś nie mam zaufania do stron typu oferia czy coś, tam według mnie za dużo ścieku i zbyt łatwo
  • Odpowiedz
@kefas_safek: na olx. Można znaleźć dobrych freelancerów za śmieszny pieniądz choć wymaga to małego riserczu. Oferia to akurat śmietnik pełen agencji udających osoby prywatne/freelancerów

Jest jeszcze freelancer.com pachnący kuchnią indyjską xD ale niektóre Pajeety ogarniają estetyczne strony za małą kasę
  • Odpowiedz
@kefas_safek: jeśli chciałbyś to napisz na PW - podeślę Ci przykłady moich llandingów i zrobię wycenę. W cenie oczywiście makieta, layout, pocięcie, optymalizacja i uruchomienie. Z panelem lub bez panelu.
  • Odpowiedz
@memory: widziales kiedy kogos, kto chcial zrobic drogo? kazdy biznes szuka jak najlepszego stosunku jakosc/cena. Czasem jest to po prostu najtaniej, w pozostalych przypadkach jak najtaniej przy jak najlepszym efekcie.

  • Odpowiedz