Wpis z mikrobloga

Mirki, gdzie mogę zgłosić informację o informację o bezdomnym w złym stanie zdrowia? W pobliżu mojego osiedla od jakiegoś czasu widywałem faceta na wózku, na 100% bezdomnego, ale dzisiaj gdy go zauważyłem, to aż mnie zmroziło - na oko jest o krok od konieczności amputacji obu stóp. Rzecz dzieje się w Krakowie.

#kiciochpyta #bezdomni #krakow #pomoc
  • 34
  • Odpowiedz
@wjtk123: straż miejska, chociaż na 90% znają klienta i pewnie bez jego zgody gunwo mogą, ale jak nie zgłosisz to mu nie pomożesz na pewno, a poza tym za to SM płacimy żeby reagowali - także w sumie fajnie, że masz ochotę zareagować
  • Odpowiedz
  • 2
@wjtk123
@powaznyczlowiek

Pracuje i mieszkam niedaleko. Widuję go często, włos się na głowie jeży jak widzę go na wózku...
Dziś jak szedłem do pracy to interweniowała tam Straż Miejska 3straznikow.. skończyło się na: niech Pan nie stoi przy wejściu do sklepu jeśli nie chce Pan żebyśmy więcej razy interweniowali.
  • Odpowiedz
@mi_szu: Czyli mają go w nosie. Faktem jest, że sam go raz widziałem jak próbował ukraść 6-pak piwa, ale to bez znaczenia. Facet jest już takim wrakiem, że absolutnie nie potrafi i nie powinien funkcjonować samodzielnie.
  • Odpowiedz
  • 3
@wjtk123 każdy jest kowalem swojego losu. ¯_(ツ)_/¯ Może on nie chce pomocy i tyle, na to nawet staż nic nie poradzi. Szkoda gościa, to a miarę młody facet, z pół roku temu (może trochę wiecej) jeszcze chodził.
  • Odpowiedz
@wjtk123: Nigdzie, trollów i trollowisk się nie tyka, 100% tych ludzi ucieka ze szpitali a potem się jeździ do nich po kilkanaście razy. Nie baw się w dobrego obywatela i nie angażuj ludzi, którzy ratują życia bo może ich braknąć dla kogoś kto życie szanuje. Menelstwo i bezdomność to wybór i styl życia, nic z tym nie zrobisz, świata nie zbawisz.
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: nie, nie jest, straż miejska wzywa ZRM, my jedziemy, widzimy poi raz enty tego samego trolla, zabieramy na SOR, tam siedzi, blokuje miejsce, jak się okazuje, że jednak nie wolno pić i palić #!$%@? i za chwilę ktoś znowu dzwoni i historia zaczyna się od nowa. Wzywanie karetki do meneli powinno być karalne.
  • Odpowiedz
@Agemaker: co zrobi SM mnie jako obywatela guzik obchodzi - to oni powinni wiedzieć czy do danego przypadku należy wzywać karetkę czy nie

W ogóle to co mówisz jest zajebiście szkodliwe - jeśli ktoś przez te twoje wpisy ma nie zadzwonić po pomoc np do cukrzyka z hipoglikemią bo wygląda jak pijak to jak się będziesz wtedy czuł? Płacimy za 112, płacimy za SM właśnie po to żeby tam dzwonić,
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: tylko nie płacz jak Ty albo ktoś bliski będziecie naprawdę potrzebować pomocy i usłyszycie magiczne "niestety, obecnie wszystkie Zespoły Ratownictwa Medycznego z terenu Krakowa są zajęte, czas oczekiwania wynosi godzinę". Wtedy ktoś z Twoich bliskich będzie sobie umierał bo my będziemy sprzątali miasto z meneli, pozdro baw się dobrze. PS. Cukrzycy nie wyglądają jak menele ;)
  • Odpowiedz
@Agemaker: tak samo mogę napisać "nie płacz jak ktoś nie zadzwoni bo uzna że nie trzeba", oczekiwania godzinnego w takim mieście jak Kraków nawet nie komentuje. A cukrzycy wyglądają przeróżnie - niektórzy jak biznesmeni, a inni jak menele (np po całym dniu pracy na budowie)

Ty chyba lubisz sobie wymyślić jakaś własną wersję świata i nawet nie dopuszczasz do siebie myśli że może być inaczej
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: tak, tak, moja wersja świata to świat oglądany zza szyby krakowskiej karetki, znam temat lepiej niż zapewne 90% z Was, więc nie pieprz mi tu, że nie wiem o czym mówię, dzisiaj karetki na sorze na Wrocławskiej czekały po 2-3 godziny (5 karetek w kolejce w ciągu dnia), na sorze w rydygierze 3 karetki czekały 2,5 godziny, w Dietlu w ogóle przyjęcia wstrzymane, widziałem wielu cukrzyków i wybacz, ale
  • Odpowiedz
@Agemaker: wiem lepiej bo jestem cukrzykiem i spędzam sporo czasu w poczekalniach z innymi cukrzykami ( ͡° ͜ʖ ͡°) a jeśli masz takie podejście pracując na karetce to musisz robić super robotę. Pretensje miej do SM i 112, ja będę dzwonił do byle pierdoły i każdemu innemu obywatelowi będę polecał to samo - nie ja jestem od decydowania tylko specjalista po drugiej stronie
  • Odpowiedz