Wpis z mikrobloga

@Geraltzkiwi: @Kapitan_Wie_Wszystko: Ale rowerem serio można skręcać w lewo tak jak samochodem. ( ͡º ͜ʖ͡º) a samochodem, można jechać wolniej, wtedy za zakrętem można nie być zaskoczonym.

"2. Kierujący pojazdem jest obowiązany zbliżyć się:

1) do prawej krawędzi jezdni – jeżeli zamierza skręcić w prawo;

2) do środka jezdni lub na jezdni o ruchu jednokierunkowym do lewej jej krawędzi – jeżeli zamierza skręcić w lewo."
  • Odpowiedz
@reddin: może spróbuj kiedyś, będąc w sytuacji tej pani z filmu, udowodnić swoją rację przed policją i nie odbijaj w prawo a jedź na pewniaczka pod koła "dzbana" nagrywającego? Myślę, że sporo osób na mirko odetchnęłoby z ulgą a ty sam miałbyś okazję do udowodnienia swoich "racji".
  • Odpowiedz
@reddin: jedzie normalnie, zdołał sie zatrzymać/zwolnić by nie rozjechać głupiej baby jadącej pod prąd. O co ci chodzi?

babka skręca więc zjechała do lewej części pasa ruchu


no i kto ma wtedy pierwszeństwo? "A bo nie widziałam" nie jest wytłumaczeniem. Trzeba tak jechać by widzieć i być pewnym.
  • Odpowiedz
może spróbuj kiedyś, będąc w sytuacji tej pani z filmu, udowodnić swoją rację przed policją i nie odbijaj w prawo a jedź na pewniaczka pod koła "dzbana" nagrywającego?


Dzięki temu, że pani odstąpiła od manewru nic się nie stało.

Myślę, że sporo osób na mirko odetchnęłoby z ulgą a ty sam miałbyś okazję do udowodnienia swoich "racji".


@Cooldawg: Myślę, że mam w dupie płaczków z wykopu i ich mokre sny (
  • Odpowiedz
oczywiście że ma prawo skręcać w lewo. Tylko mi przypomnij bo zapomniałem, kto ma pierwszeństwo, skręcający w lewo czy jadący prosto?


@diogene: Skoro kierowca nie widzi za zakrętem to rowerzystka też nie widzi nie? Czy ona ma do dyspozycji skomplikowany system luster? Zresztą odstąpiła od manewru jak wyleciał z za zakrętu dzban nagrywający.
  • Odpowiedz
@reddin: jeśli kobieta faktycznie chciała tam skręcić to sam na skrinie zaznaczyłeś strzałką, że jechała pod prąd zamiast podjechać na wysokość zjazdu i wtedy skręcić.Jesteś jakiś psychiczny ze swoją krucjatą.
  • Odpowiedz
@reddin: > Ale rowerem serio można skręcać w lewo tak jak samochodem. ( ͡º ͜ʖ͡º) a samochodem, można jechać wolniej, wtedy za zakrętem można nie być zaskoczonym.

@reddin: Można też sprawnie wykonać manewr (jakikolwiek) ale jechanie wzdłuż pasa ruchu (nieswojego) to nie jest przygotowanie (poprawne) do skrętu w lewo...

Tu doskonale widać, że rowerzystka skręcała w lewo jak z za zakręty wypadł nagrywający i zdziwił
  • Odpowiedz
Gdyby rowerzystka skręcała poprawnie (domysł) to problemu też by nie było :)


@Kapitan_Wie_Wszystko: Skręca poprawnie, skręca w lewo. Po czym musi zrezygnować z manewru.

panie władzo to jego wina bo ja go nie widziałam


@diogene: Gdyby nie grzał, nie było by sytuacji. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz