Wpis z mikrobloga

Hejka! Czas wziąć się za siebie, trochę się zapuściłem przy home office. Ważę 78-80 kg przy 180cm wzrostu. Ustawiłem sobie limit kalorii na 2100~, chcę robić codzienne spacery i bieganie co drugi dzień. Przyznam, że będę miał problem z pieczywem - czym mogę zastąpić? Są jakieś "zdrowsze" rodzaje pieczywa, które dostanę np. w takim Hercie? Czy makro muszą się "zgadzać", czy raczej chodzi o limit kalorii?
#dieta #jedzenie #odchudzanie
  • 8
@Kayzan 2100kcal przy sensownych spacerach i bieganiu to glodowka. Nie wiem na ile te spacery i biegi beda regularne i sensowne, ale jesli zrobisz 10km na spacer i 5km na trening biegu, to startuj smialo z 2700kcal, co tez powinno dac dobry efekt bez glodzenia sie. Jezeli efektu po 2tyg nie bedzie, zmniejsz kalorycznosc, ale bedzie :)
Z punktu widzenia redukcji mozesz jesc jakiekolwiek pieczywo masz ochote jesc.
Kalorycznosc diety i utrzymanie
@hesuss O matko, ale odpowiedź, dziękuję! Wiesz co, spacery wychodzą mi po 5-6km, biegać dopiero chcę zacząć, podejrzewam, że to nie będą na początku duże dystanse.
@Kayzan sprobuj aplikacje na tel "zacznij biegac" - swietnie buduje wydolnosc biegowa.
Jesli tylko masz czas, to zachecam do dlugich spacerow - 10km zrobisz w troche ponad 2 godziny, a jesli nie bedziesz sie wlokl tylko maszerowal, to tetno bedzie w okolicach 110-120 bpm, co daje dobre warunki do palenia energii. Dotatkowo efekt odprezajacy, oderwanie sie od elektroniki i spraw codziennych sa nieocenione, glowa bardzo.odpoczywa w lesie, a takie dlugie maszerowanie zapewnia
@HarrsonDW z czego to wywnioskowales? Gosc pyta o redukcje nie o mase, a ja mu mowie ze z punktu widzenia gubienia sadla moze jesc co chce, byleby trzymac sie w deficycie.
Na masie zreszta tez, tylko trzeba jeszcze bardziej uwazac na kalorycznosc zeby nie zrobic swiniomasy i przy duzej ilosci jedzenia warto pojesc troche blonnika, a np pieczywo pelnoziarniste moze byc jego zrodlem, ale nie o tym wpis ;)
Czy makro muszą się "zgadzać", czy raczej chodzi o limit kalorii?


@Kayzan: jeśli to tylko lekkie zapuszczenie się i nie chcesz szaleć z sportem to na początek kalorie powinny wystarczyć. jeśli to Ci nie pomoże skutecznie to będzie można się pozastanawiać na hackami ;]

PS: malo się znam i nie jestem dietetykiem