Wpis z mikrobloga

Krew mnie zalewa jak jakiś random z wykopu bez ZNAJOMOŚCI TEMATU pisze że Firefox najlepszy.

Czy Firefox jest NAJBEZPIECZNIEJSZY?


Czy Firefox jest NAJBARDZIEJ PRYWATNY I DBAJĄCY O DANE UŻYTKOWNIKA?


Czy Firefox jest WYGODNIEJSZY I MNIEJ OBCIĄŻAJĄCY KOMPUTER?


Więc skończcie pier*olić, wystarczy napisać mi się najlepiej używa przeglądarki Firefox bo nie lubię Chrome. Tyle i aż tyle, bo uargumentować nie umiecie swojej wypowiedzi. ¯\_(ツ)_/¯

Źródła:
https://github.com/CHEF-KOCH/Chromium-hardening

#informatyka #security #firefox #bekazpodludzi #takaprawda #gownowpis
KP26 - Krew mnie zalewa jak jakiś random z wykopu bez ZNAJOMOŚCI TEMATU pisze że Fire...

źródło: comment_1596363046mU480ElGZTjUisULdzC63G.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
@Gon70: Czy ja wiem czy oszukuje? Jest przyzwolenie że Proxy = VPN w przeglądarkach to tak jest. A że większość to ludzie nietechniczni, to dla nich różnicy nie ma skoro działa i zmienia IP. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
I znowu, lepszy jest w tym Tor Browser, robi to lepiej, jest dla typowego użytkownika przystępniejszy (out-of-the-box)


@KP26: bazujący na FF (~˘▾˘)~
  • Odpowiedz
@KP26: Teoretycznie dozbrajając zwykłego FF i zmieniając ustawienia w about:config można otrzymać tą samą funkcjonalność jednocześnie nie cofając się w czasie z aktualizacjami. Niektóre dodatki w Chrome są upośledzone przez ""politykę bezpieczeństwa"" (chociażby zarządzanie powiększeniem).

Parę wpisów wcześniej wspominałem o teście otwierania 160 kart jednocześnie. Procesor treści w Chrome dostał sraczki i na losowych stronach nie był w stanie wyświetlić stron. FF mielił dłużej, ale przemielił i wyświetlił wszystko. Poza
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KP26: nad chromium dalej pieczę ma google, które ostatnio próbuje wprowadzać swoje manifesty, w których ma za cel pozbycie się adblockerów, poza tym w swoich stronach (yt) stosuje nieuczciewe praktyki spowalniania niebazujących na chromie przeglądarek
//nie jestem za monopolem ot
  • Odpowiedz
@grappas: Wiesz, ja preferuję Chrome tylko i wyłącznie w kwestii bezpieczeństwa i taką też przeglądarkę używam na komputerach z Windows / Linux. A w domu to raczej standard macOS i Safari. ( ͡º ͜ʖ͡º) Mniej bezpieczne aniżeli Chrome, ale płynniejsze, laptop wytrzymuje dłużej na baterii no i słynny ekosystem Apple'a.

@zarroc: Zgadza się, to co napisałeś też o tym sporo czytałem i swego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KP26: przeszedłem z Chrome na FF na andku i PC i póki co to mnie tylko #!$%@? strzela xD niestety z braku lepszej alternatywy tkwię w gównie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KP26: w glownej mierze Fx jest lżejszą i mniejsza przegladarka co czyni ja mniej podatna na ataki. Mniej kodu to mniej potencjalnych luk. Po drugie w przeciwienstwie do Chrome, jej kod jest calkowicie otwarty a nie tylko czesciowo. Po trzecie bardzo dobrze radzi sobie z certyfikatami ssl, ich usuwanie/importowanie.

Jesli chodzi o reszte, latwosc modyfikacji plus mozliwosc dostosowania jest dla mnie lepsza w Fx.

Nie korzystam z uslug Googla, nie
  • Odpowiedz
Czy @ZaufanaTrzeciaStrona: zechciała by się do tego odnieść co napisał @visionsense:? Owszem, im mniej kodu, tym mniej podatności ale wolałbym posłuchać pewnego rodzaju autorytetu, bo myślę że sam mam za mało doświadczenia i wiedzy na ten temat...
  • Odpowiedz
Przecież FF też to ma, nie trzeba się martwić o ręczne aktualizacje.


W trakcie instalacji Firefoksa i Thunderbirda jest instalowana usługa o nazwie Mozilla Maintenance Service, która umożliwia instalację aktualizacji tych programów w tle bez potrzeby akceptowania instalacji w oknie Kontrola konta użytkownika. To jest dla mnie osobiście minus. Mógłbym nie instalować ale wtedy... sam wiesz... klik tu, klik tam a nie samo z siebie ¯\_(ツ)_/¯

Przyznam, że nie wiem jaki jest obecny stan piaskownicy w FF (...) ale słyszałem że
  • Odpowiedz
@KP26: Czyli najbezpieczniejsze są przeglądarki, które nie istnieją, ma sens.
Liczba linii kodu oczywiście pośrednio wpływa na prawdopodobieństwo wystąpienia błędu, ale to nie jest jedyny czynnik. Rozmiar i umiejętności zespołu bezpieczeństwa są super ważne, a tu Google bije Mozillę na głowę (plus P0 do tego). Do tego kwoty za bug bounty - jeśli opierać się na różnicach w tym, kto stoi za przeglądarką, ile ma pieniędzy i jak je inwestuje
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KP26: kolego, nikt nikogo nie pozamiatał. Kazdy uzywa tego co mu odpowiada i do czego sie przyzwyczaił. Proponuje troszeczke ochłonąć i wyjść na powietrze.
  • Odpowiedz
@visionsense: Pozamiatał w.kwestii bezpieczeństwa, ot co. A to że wygodniej Ci używać Firefox bo ma więcej dodatków czy jest bardziej customizowalny to Twoja sprawa - nic do tego nie mam. Ja tylko chcę być bezpieczny w sieci jak tylko się da. Tyle, EOT.
  • Odpowiedz
@KP26

jest instalowana usługa o nazwie Mozilla Maintenance Service


A w trakcie instalacji Chrome jest instalowana usługa Google Update Service...
  • Odpowiedz