Wpis z mikrobloga

Krew mnie zalewa jak jakiś random z wykopu bez ZNAJOMOŚCI TEMATU pisze że Firefox najlepszy.

Czy Firefox jest NAJBEZPIECZNIEJSZY?


Czy Firefox jest NAJBARDZIEJ PRYWATNY I DBAJĄCY O DANE UŻYTKOWNIKA?


Czy Firefox jest WYGODNIEJSZY I MNIEJ OBCIĄŻAJĄCY KOMPUTER?


Więc skończcie pier*olić, wystarczy napisać mi się najlepiej używa przeglądarki Firefox bo nie lubię Chrome. Tyle i aż tyle, bo uargumentować nie umiecie swojej wypowiedzi. ¯\_(ツ)_/¯

Źródła:
https://github.com/CHEF-KOCH/Chromium-hardening

#informatyka #security #firefox #bekazpodludzi #takaprawda #gownowpis
KP26 - Krew mnie zalewa jak jakiś random z wykopu bez ZNAJOMOŚCI TEMATU pisze że Fire...

źródło: comment_1596363046mU480ElGZTjUisULdzC63G.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
@KP26: Chrome tworzy Google czyli już wiadomo czemu im nie ufać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Natomiast założyciela firefoxa atakowały środowiska LBGT co jest dla mnie rekomendacją (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@KP26: przecież ktoś komu zależy na prywatności nie będzie bawił się w codzienne używanie Tora, po to właśnie jest FF, który odpowiednio skonfigurowany pod tym względem zjada Chrome
  • Odpowiedz
@sfOwl: To nie prościej Tor Browser, wyłączyć węzły Tor'a, dać VPN i lepsze oraz bezpieczniejsze? Co po FF skoro i tak wszyscy znają twój adres IP? Nie chcesz reklam to wystarczy uBlock Origin. Proste. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@KP26: Jak to kij z logiką? Google jest cenzorskim ścierwem które potrafi wejść ci na prywatny gmail i odmówić ci do niego dostępu. Tak było np. z Jordanem Petersonem. O cenzurze na yt itp nie będę się wypowiadał bo to bardziej skomplikowana sprawa związana z reklamodawcami itp. Ale wpieprzanie się na prywatne konto mailowe jest niedopuszczalne. Jeśli to potrafią to robisz głupotę ufając im.
  • Odpowiedz
@KP26: akurat te sprawy z IP i VPN mnie nie interesują bo spowalniają przeglądarkę, masz rację z ub origin i reklamami ale prywatność to nie tylko to. Chrome brakuje takich rzeczy jak kontenery, już nie wspominając o tym że google zbiera wszelkie dane o tobie, skanuje nawet dokumenty w załącznikach na gmail. Wejdź sobie w opcje prywatności obu przeglądarek i je porównaj - Firefox daje ci duży wybór konfiguracji i ustawień
  • Odpowiedz
@sfOwl: No ja wiem bo sam danego czasu się tym interesowałem i przeznaczałem sporo energii na to. Byłem jak Ty, serio. Ale @ZaufanaTrzeciaStrona i @niebezpiecznik-pl przekonali mnie że robię to źle, tak samo Ty kolego.

Najpierw stwórz model zagrożenia, przed kim / czym się chcesz chronić, dlaczego i czy włożona energia w to rekompensować będzie Ci to wszystko. Komputer z internetem ma? Smartfona ma? Pewnie płacisz abonament za Spotify i Netflix?
  • Odpowiedz
@Gon70: Kolejny błąd. Opera nie posiada czegoś takiego jak VPN. ŻADNA przeglądarka nie posiada wbudowanego VPN'a, nawet Tor Browser. Proxy owszem, ale nie VPN, a to są dwie różne rzeczy o różnej metodologii i sposobie działania kolego.
  • Odpowiedz
@visionsense: Ja nie krytykuje bo każdy woli coś innego, ale potrafisz to uargumentować gdybym chciał przejść na Firefox z Chrome dlaczego jest lepszy? Bo pisanie dla samego pisania i "a napiszę tak to go zdenerwuję" nic nie wnosi. Kompletnie. Logika, źródła, dowody i uargumentowanie a jak nie to ignorancja z Twojej strony. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Gon70: Serwer proxy działa jak brama - jest idealny do podstawowych funkcji, takich jak "anonimowe" przeglądanie stron internetowych i zarządzania (lub omijania) ograniczeń treści. Serwery proxy wyróżniają się maskowaniem adresów IP, dzięki czemu są dobre do przeglądania treści ograniczonych geograficznie. VPN natomiast ustanawia bezpieczny tunel z serwerem VPN, zastępując lokalny routing ISP. Połączenia VPN szyfrują i zabezpieczają cały ruch sieciowy, a nie tylko wywołania HTTP lub SOCKS z przeglądarki, takie jak
  • Odpowiedz