Wpis z mikrobloga

@Tu-mleko nie przejmuj się typem, co nie umiał na początku porządnie do ośmiu policzyć i potem postanowił się pultać dla zasady xD hejter.

Ośmiornica w pytkę, fajny pomysł na tło, bardzo podobają mi się kolory i takie trochę komiksowe kontury. Dobra robota! ()
  • Odpowiedz
o proszę zastosuj konstruktywną krytykę, co poprawić i w jakim miejscu.


@Tu-mleko: To ja, jako miłośnik żyjątek morskich zgłoszę tylko małą uwagę w kategorii tych anatomicznych - zwróć uwagę, że u ośmiornic syfon (ta rurka do oddychania) nie wyrasta bezpośrednio spod oka ( ͡º ͜ʖ͡º)
Ale i tak ta ośmirnica mi się podoba. Ja bym tak nie umiał.
MandarynWspanialy - > o proszę zastosuj konstruktywną krytykę, co poprawić i w jakim ...

źródło: comment_1596351467K3DAueYdYEX5DGGUsHEUZZ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Tu-mleko: ośmiornica ładna, ale te elementy w tle wyglądają jak brud, albo błoto. Na początku myślałem, że się coś wylało, albo kot przeszedł.
  • Odpowiedz
@Tu-mleko: Nie słuchaj spermiarskich „bardzo ładne” bo nigdy jako początkujący rysownik się nie rozwiniesz, krytyka bez uzasadnienia na zasadzie „c-----e elo” też do niczego nie prowadzi dlatego powiem co warto byłoby poprawić.
Ofc tak na szybko
Przy operowaniu konturem postaraj się różnicować linię, ta z zasady, im grubsza tym bardziej wyciąga do przodu, więc jednym ze sposobów na uzyskanie głębi (której troche brakuje) byłoby podkreślenie które macki znajdują się bliżej obserwatora, które zaś bardziej w tle.
To samo tyczy się nasycenia, to co jest bliżej nas warto byłoby uwydatnić bardziej wyrazistymi kolorami, to co dalej, odrobine stonować (idk rozwodnić troche farby)
W trakcie wykonywania szkicu podejdź z nim pare razy do lustra by ocenić czy ci się kompozycja „zgadza”, odbicie powie ci więcej niż ci się wydaje, dzięki niemu dostrzeżesz błędy do których twoje oko się przyzwyczaja (dół jest troche nudny, wydaje się odcięty od linijki)
Jeśli korzystasz z referencji, spójrz na zdjęcia zrobione z innej perspektywy, by lepiej poznać i zrozumieć budowę tego co rysujesz, często światło i perspektywiczne skróty oszukują oko, wtedy dochodzi do sytuacji jak z tymi dwiema mackami co się łącza w jedna (coś się tam p-----o), robisz stylizowana ilustracje, nie bój się zmieniać, nie
  • Odpowiedz