Wpis z mikrobloga

@DaeronTargaryen: z niczym xd Podaję Ci tylko prosty przykład, że każdy kij ma dwa końce i mówienie, że osoby z lewej strony noszą gaz czy inne tego typu przedmioty jest usprawiedliwione bo używają go wyłącznie do samoobrony jest głupie xd
@Sosna00: Zależało mi przede wszystkim na zwrócenie uwagi na pewną subtelną różnicę między zabieraniem gazu na Marsz Równości, przeciwko któremu formowany jest agresywny opór w różnej postaci, a noszeniem noży na pochód upamiętniający powstanie, gdzie zwykle incydenty polegają na wywieszeniu tęczowej flagi w odpowiedzi do retoryki anty-LGBT na takich marszach.
@Reiter: Tak, tylko co z tego, skoro te zjawisko od lat nie ustępuje. Zakazu rac najpewniej nie wprowadzono tylko po to, żeby zbierać 500-złotowe mandaty. Dlatego samo stwierdzenie, że prawa należy przestrzegać to według mnie trochę za mało. Jeśli, powiedzmy, jestem osiemnastoletnią kobietą, która chce pójść manifestować w obronie praw człowieka, a po mieście kręcą się grupy bezwzględnych ludzi, którzy byliby gotowi na mnie napaść to w tym momencie, jeśli nie
@DaeronTargaryen: Race są zabronione z dwóch powodów:
1. Kiedyś były drewniane stadiony i czasem coś się spaliło.
2. Race często przerywają mecz, czy są rzucane na murawę.

Gratis 3. Są potencjalnym zagrożeniem - można coś podpalić (przypadkiem).

Można by napisać nowe prawo i zakazać tylko na stadionach, ale komu się by chciało?

Natomiast jeśli państwo w danej sytuacji nie jest w stanie wywiązać się z tego obowiązku to tak naprawdę w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@anonimek123456: a kto to #4konserwy i #neuropa, chyba normalni ludzie jak i nienormalni a Ty reprezentując "równości" i pokazując człowieka z nożem uderzaj w niego personalnie, zamiast tworzyć jeszcze większe podzialy miedzy grupami. Mozg Ci totalnie ze łba wyj3bało bez względu na to czy jesteś gejem, lezbą, chińczykiem czy czarnym czy białym. Wszyscy jesteśmy ludźmi
Psycchologia dekla... ogarnij się opie.
Można by napisać nowe prawo i zakazać tylko na stadionach, ale komu się by chciało?


@Reiter: No właśnie i dlatego banał typu prawa należy przestrzegać nie wyczerpuje dyskusji o konkretnych sytuacjach.

Państwo nigdy nie zagwarantuje Ci 100% bezpieczeństwa. Przykład? Ludzie są czasem mordowani w swoich mieszkaniach, gdzie może być bezpieczniej?


@Reiter: Problem z tym przykładem polega na tym, że jak sam zauważasz własny dom jest jednym z bezpieczniejszych miejsc dla
No właśnie i dlatego banał typu prawa należy przestrzegać nie wyczerpuje dyskusji o konkretnych sytuacjach.


@DaeronTargaryen: nie banał. Prawo jest żeby był porządek. Prawa się przestrzega.

Problem z tym przykładem polega na tym, że jak sam zauważasz własny dom jest jednym z bezpieczniejszych miejsc dla człowieka, więc tutaj tak jakby państwo w miarę dobrze wywiązuje się ze swojego obowiązku


@DaeronTargaryen: państwo nie daje Ci mieszkania, sam sobie musisz je zapewnić.