Wpis z mikrobloga

Mireczki, eksperci od elektryki, komputerów i ogólnie pojętych sprzętów RTV i AGD !!! Mamy pytanie, raczej prośbę o pomoc. Mianowicie, co może zakłócać niektóre kanały w telewizji kablowej przy włączonym pc? Chodzi mi o to, że w moim pokoju jest komputer, router wifi oraz modem multimedii oraz rozdzielacz sygnału na dwa tv i modem, w drugim pokoju jest tv matuli i jest taki bajer, że jak używam PC, to nie może ona oglądać nie których kanałów takich jak Polsat, TVN czy TVP HD. Jak wyłączę PC to jest wszystko okej, z prób jakie wykonałem to podmiana zasilacza w PC, ale to prawie w ogóle nic nie dało i nie wiem co dalej. Czy wymienić rozdzielacz na nowy, czy zadzwonić do multimedii i poprosić o pomoc czy są jeszcze jakieś inne alternatywy? Proszę o pomoc :) Dziękuję
  • 14
@ks2m: kabel koncentryczny TV idzie pod panelami i przez ścianę do pokoju obok, przy biurku i tej kablologii mam dwa gniazdka i czy to może być powodem takiego zachowania się TV? Lepiej przestawić pc w innym miejscu pokoju?
@grubY_0936 Też miałem ten problem jak byłem na kwanrantannie, antenę mam taką na okno i dopoki nie włączyłem PCta to telewizor śmigal, jak włączyłem tv nie działało xD dopiero po kwarantannie jak komputer siebie wziąłem to tv normalnie odbierał
@Pitaq: Ja mam tv kablową od multimedii i od korytarza idzie przez jeden pokój kabel do rozdzielnika na dwa tv i modemu i chiolera wie, nie wiem czy przemeblować pokój i sprawdzić czy w innym kącie będzie to samo, w razie "W" mam kartę wifi w pc i mogę potestować w wolnej chwili
może masz ten tani cienki kabel koncentryczny dany do TV? a musi być taki gruby z ekranem z folii alu i włosków z miedzi i dlatego łapie zakłócenia, ja mam właśnie ten tani możesz sprawdzić skrobiąc kawałek izolacji i przebić się przez warstwy