Wpis z mikrobloga

17 + 1 = 18

Tytuł: 21 lekcji na XXI wiek
Autor: Yuval Noah Harari
Gatunek: literatura faktu
Ocena: 10/10 ★★★★★★★★★★

Druga książka tego autora którą przeczytałem, po "Sapiens, od zwierząt do bogów".
Książka jest wybitna, tak jak poprzednia - albo i bardziej, gdyż składa się z esejów skupionych wokół różnych dziedzin.
Dzieło odpowiada na wiele pytań, które dotyczą teraźniejszości jak i przyszłości świata i ludzi.
Na książkę składa się także snucie przypuszczeń, jednak w sposób obiektywny i nie nazbyt natarczywy.
Ogólnie, jest to świetna lektura, która naprawdę dużo wyjaśnia co mocno pomaga w rozumieniu świata.
Uwaga! Jest to książka która potrafi zmieniać światopogląd. Jeśli ktoś ma konserwatywne poglądy, ale nie zamyka swojego umysłu, to pewne trybiki w myśleniu - na pewno się przestawią ;) Dla mnie jest to wielkim plusem.

PS Dziękuję Mireczkom, gdyż gorąco polecali tę pozycję. Nie zawiodłem się ani trochę!

#bookmeter #ksiazki #ksiazka #czytajzwykopem
Sandman - 17 + 1 = 18

Tytuł: 21 lekcji na XXI wiek
Autor: Yuval Noah Harari
Gatu...

źródło: comment_1596307320JBW4HKdyhGY6DqrvBSkQFn.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Sandman: sapiens - piękna powieść pseudonaukowa, szczerze - więcej tam domysłów niż jakichkolwiek faktów. Jeśli to następna bajka, to odradzam
  • Odpowiedz
@Sandman: jeżeli tak, to spoko. Powyżej dałem właśnie listę lektur (nie bez wad), z których można wyciągnąć 10000 razy więcej merytorycznej i ciekawej wiedzy dającej do myślenia


Jak na człowieka, który czyta ambitne pozycje, piszesz w sposób arogancki (większość osób, które znam i które czyta, ma bardzo duży dystans do dyskusji i rzadko stara się kogokolwiek przekonywać, że czyjś wybór, np. książki jest słaby).

Swoje przekonania stawiasz jako pewnik i bezwzględnie
  • Odpowiedz
Czy każda książka powinna być głęboką analizą każdego elementu, każdej tezy w niej zawartej? Jak sobie to wyobrażasz w ogóle? Przecież takie Homo Sapiens musiałoby mieć 10 tys. stron zamiast prawie tysiąca.


@RobertoBaggio: Prawidłowo postawione pytanie to nie "Jak powinna wyglądać książka o wszystkim?", tylko "Czy książka o wszystkim pisana przez niekompetentnego człowieka powinna w ogóle powstać?".
  • Odpowiedz
@socjologos rozumiem. Dobrze, że sprowadziłeś wszystkich odbiorców książki do osób "bezrozumnych".

Mam nadzieję, że Ci ulżyło i będziesz się już czuł lepiej (bo lepszy od tępaków czerpiących przyjemność z lektury Harariego).

Cześć i czołem :)
  • Odpowiedz
O! Jakie poruszenie wywołał wpis :D
Podejrzewam, że chodzi o w dużym stopniu o kwestie światopoglądowe. Jednak przy pozycji, która nie opiera się na rzeczach oczywistych, ja na przykład budowa pantofelka... Emocje potrafią rozpalić się do czerwoności.
Nie powinno to dziwić, patrząc na to co dzieje się w społeczeńśtwie.

sapiens - piękna powieść pseudonaukowa, szczerze - więcej tam domysłów niż jakichkolwiek faktów. Jeśli to następna bajka, to odradzam


@zapster: Nie zgodzę
  • Odpowiedz