Wpis z mikrobloga

17 + 1 = 18

Tytuł: 21 lekcji na XXI wiek
Autor: Yuval Noah Harari
Gatunek: literatura faktu
Ocena: 10/10 ★★★★★★★★★★

Druga książka tego autora którą przeczytałem, po "Sapiens, od zwierząt do bogów".
Książka jest wybitna, tak jak poprzednia - albo i bardziej, gdyż składa się z esejów skupionych wokół różnych dziedzin.
Dzieło odpowiada na wiele pytań, które dotyczą teraźniejszości jak i przyszłości świata i ludzi.
Na książkę składa się także snucie przypuszczeń, jednak w sposób obiektywny i nie nazbyt natarczywy.
Ogólnie, jest to świetna lektura, która naprawdę dużo wyjaśnia co mocno pomaga w rozumieniu świata.
Uwaga! Jest to książka która potrafi zmieniać światopogląd. Jeśli ktoś ma konserwatywne poglądy, ale nie zamyka swojego umysłu, to pewne trybiki w myśleniu - na pewno się przestawią ;) Dla mnie jest to wielkim plusem.

PS Dziękuję Mireczkom, gdyż gorąco polecali tę pozycję. Nie zawiodłem się ani trochę!

#bookmeter #ksiazki #ksiazka #czytajzwykopem
Sandman - 17 + 1 = 18

Tytuł: 21 lekcji na XXI wiek
Autor: Yuval Noah Harari
Gatu...

źródło: comment_1596307320JBW4HKdyhGY6DqrvBSkQFn.jpg

Pobierz
  • 51
@jotpeg: problem jest taki że nie znam ;) Ostatnio poszedłem w książki o ewolucji (np Samolubny Gen, Ewolucja jest faktem) i te o działaniu mózgu (np Mózg rządzi, Inteligencja emocjonalna).

Rzuciłem się również na książki Dennetta (Od bakterii do Bacha, Świadomość, Dźwignie wyobraźni) jednak niestety zarzuciłem czytanie, nie rozumiałem ich, muszę jeszcze doczytać i spróbuję znowu
@socjologos: Owszem, zgadam się z Twoją opinią, książki są tak napisane by przeczytać je w moment i zachwycić się treścią, wiele rzeczy traktuje po macoszemu, na szczęście może to być wstęp do literatury rozwijającej tematy które czytelnikowi podejdą. Mimo wszystko uważam że warto je przeczytać aby lekko poszerzyć horyzonty.

Jeżeli mógłbym prosić to poproszę o coś rozwijającego pojęcie religii (obecnie zbieram się za Biblia w rękach ateisty) i pojęcie wolności.
via Android
  • 1
@socjologos widzę że musiałeś zjeść na tym temacie zęby, skoro #!$%@? Ciebie taka pewność siebie :)
Będę dalej zgłębiać tematykę, więc może dojdę di podobnych wniosków. Na tą chwilę uważam że książka jest świetna, bo zapala myślenie w sferach, które wczesniej nie były obiektem mojego zainteresowania.
Także efekt jest ;)
@Sandman: trafiłeś ze swoją odpowiedzią w sedno
@socjologos przyznam, że uważam siebie za osobę oczytaną i wykształconą. Nie za bardzo oczytaną i bardzo wykształconą, ale tak trochę powyżej średniej. I chciałbym tę "popłuczyny" poznać w liceum. Tak zamiast wiedzy o datach bitew średniowiecza, zamiast lekcji religii. Dostać taki skondensowany przekrój naszej historii z naciskiem dlaczego jesteśmy tu a nie na sawannie, a nie na dowódców powstań z datami potyczek.