Wpis z mikrobloga

@genesis2303 ciezko mi sie wypowiedziec o powstaniu warszawskim. Z perspektywy czlowieka w czasie totalnego pokoju, coezko odniesc mi sie do ludzi zyjacym w jednym z najgorszych czasow tego kraju i narodu. Moge jednak powiedziec, ze gloryfikowanie powstania Warszawskiego to blad, oddanie czci pamieci poleglym powstancom i cywilom jest w porzadku. Na obchody powstania Wielkopolskiego ostatnio chyba nawet Jaskowiak nie przyszedl :/ jednak w wielkopolsce mocno sie cementuje pamiec o naszym powstaniu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Waleczny_tranzystor: możesz przytoczyć jakieś przykłady z "każdego normalnego podręcznika dla dowódców" na przykład? Bo nie do końca wiem o jakiej doktrynie piszesz. Swoją drogą Niemcy masakrując ludność cywilną złamali kilka konwencji i byli po wojnie za to wieszani. Może idź z nimi się kłóć że źle zrobili
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Waspin: np skoro puszczali się zbrodni takich jak zabijanie niewinnych albo holocaust ? Można było spodziewać się że będą rozwalać wszystko i wszystkich jak leci. Ps. A liczenie na armię czerwoną że przyjdą pomogą albo po nawet udanym powstaniu uszanują polską suwerenność to jedno wielkie xd. Kto o zdrowych zmysłach tak by pomyślał.