Wpis z mikrobloga

  • 92
#powstaniewarszawskie

Na prawde wykopki sraja na powstancow?
Co wy byście zrobili na ich miejscu? Grzecznie czekali na zeslanie czy mowili nazista grzecznie Guten tag Herr nazista? K---a Ci wszyscy co chcieli walczyc za swoj kraj, miasto, dom wiedzieli co ich czeka, zylo nadzieja ze moze ten zryw im pomoze, na pewno mieli z tylu glowy ze moga zginac, ale chcieli zapewnic nastepnym pokoleniom życie w Polsce i pozwolili nam dalej mowic i myslec po Polsku, c--j ze nastepne pokolenia r-------y ten kraj jeszcze bardziej, ale moim zdaniem szacunek im trzeba oddac.
Czesc i chwala bohaterom!
  • 64
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Paletka: te osoby to ignoranckie dzieciaki albo lgbtasy, a tęczowi to robią wszystko żeby zachwiać stabilność.
Prawdziwi ludzie doceniają poświęcenie i męstwo powstańców, chwała i cześć bohaterom
  • Odpowiedz
@zartos: jakie męstwo i poświęcenie? ta decyzja była skrajnie nie odpowiedzialna i typowa dla polaków - rzucanie życia innych do kosza i absolutne nieliczenie się z ludźmi. owszem należy im się pamięć, ale nazywanie ich bohaterami to jest idiotyzm
  • Odpowiedz
via Android
  • 5
@Raisei-chan Moj dziadek walczyl w powstaniu, mial 13 lat (Nie, nie jestem z warszawy), babcia byla zeslana do obozu. Nie dziwie sie tym ludzia ze chcieli walczyc o wolność, ciarki przechodzą na sama mysl, gdybym mial to sam przezyc
  • Odpowiedz
@Paletka: Czego się spodziewałeś po niedouczonych dzieciach z wypoku? Osobom które walczyły w tym powstaniu należy się bezwzględny szacunek, są godni upamiętnienia - nie należy ich oceniać, bo nie wiedzieli o pewnych faktach, na które my mamy spojrzenie z perspektywy czasu. Hańba dowództwu (Bór-Komorowski i spółka), które wbrew logice posłało ich na zagładę, samemu siedząc bezpiecznie gdzieś poza miastem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 184
@Paletka: nikt nie "sra" na powstańców. Natomiast dowództwo miało informacje dzień przed powstaniem od Nowaka-Jeziorańskiego że nie będzie żadnego wsparcia powstania. Od tego momentu to była samobójcza i głupia* decyzja. Sami powstańcy bili się za swoją wolność, swoje miasto i nie mieli pojęcia o szerszym kontekście.

*W najlepszym wypadku głupia. W najgorszym była to zdrada na rzecz Rosji okupiona krwią warszawiaków
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@vhxw Nie wiem czego sie spodziewalem, na pewno ni tego ze dzisiaj wyleje sie tyle szamba. I zgadzam sie z Twoja opinia, trzeba wszystkich walczących upamiętnić i oddac im szacunek.

@zirael88 Myslis ze w ciagu dnia mogli odkrecic cala akcje z Powstaniem? Moze liczyli ze dadza rade bez pomocy rosjan.
  • Odpowiedz
@Raisei-chan: Łatwo jest Ci teraz mówić, ludzie wtedy którzy widzieli smierć swoich bliskich, wiedzieli, ze ginęli w obozach, nienawidzili Niemców, decyzja była głupia, ale podyktowana innymi wartościami. Teraz możesz sobie siedzieć przy komputerku i to analizować, ludzie w tamtym okresie myśleli kompletnie inaczej.
  • Odpowiedz
@duzeelobenc: co próbujesz mi powiedzieć? że wszyscy piszą że "wiedzieli że tak będzie" a jednak myśleli "inaczej" i jednak posłali ludzi na śmierć świadomie? to jeszcze gorzej wygląda w takim razie xD

nie ma usprawiedliwienia na świadome posyłanie ludzi na śmierć, przestańcie sobie wpierać że jest inaczej bo to chore xD
  • Odpowiedz
@Raisei-chan: Nie ma, ale to dowództwo posłało tych ludzi na smierć, Ci ludzie po prostu chcieli walczyć, bo nie mogli znieść tego co się wokół nich dzieje, należy im po prostu oddać szacunek, można płuc na dowództwo, które wiedziało, ze pomocy nie uzyskają a i tak posłali ludzi na smierć ale nie na zwykłych szarych walczacych, po prosfu należy im się odrobina szacunku. Działali w afekcie. Wyobraź sobie, ze jesteś
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@Paletka: też jestem gotowy wysłać wszystkich popierających powstanie do walki. Jestem gotowy na waszą śmierć, pijąc jednocześnie samemu herbate w Londynie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz