Wpis z mikrobloga

16 + 1 = 17

Tytuł: Spryciarz z Londynu
Autor: Terry Pratchett
Gatunek: fikcja historyczna
★★★★★

Moja pierwsza styczność z Pratchettem. Specjalnie nie zaczęłam od Świata Dysku, bo nie chciałam zaczynać kolejnej serii bez skończenia poprzedniej, ale to był błąd. Z tego co widzę, to nawet wśród fanów tego autora „Spryciarz z Londynu” ma bardzo mieszane opinie, więc to chyba nie jest najlepsza baza do wyrobienia sobie zdania na temat całej twórczości tego pisarza.
Nadal nie wiem, czy podoba mi się ten styl. Fabuła była w miarę ok, prosta, ale trzymała się kupy. Za to styl pisania i poczucie humoru określiłabym jako typowo brytyjskie. Dużo easter eggów i humoru, aż odnosiłam wrażenie, że tych żarcików jest po prostu za dużo i miejscami przesłaniają sens dialogów.

Jeszcze nie przekreśliłam Pratchetta, muszę jednak zacząć Świat Dysku, ale póki co jestem trochę rozczarowana

#bookmeter
Wypok2 - 16 + 1 = 17

Tytuł: Spryciarz z Londynu
Autor: Terry Pratchett
Gatunek: fikc...

źródło: comment_1596268558gumYP1WzzpuSLJpgnWhAm1.jpg

Pobierz
  • 7
@Wypok2: ŚD ciężko nazwać serią - już prędzej zbiorem mniejszych serii o różnych bohaterach, ale nawet w ramach nich i tak w 90% każda ksiązka to osobna, zamknięta historia i nie zostaniesz z cliffhangerem i potrzebą dowiedzenia się co będzie dalej. Śmiało możesz łyknąć jakąś losową i będzie dobrze.

A to faktycznie taka bajeczka dla dzieci i nie ma co przez jej pryzmat autora oceniać.
@ryhu: @KaczuszkaSpodDzbanuszka: dzięki chłopaki za rady i za spokojną reakcję. Gdy ostatnim razem skrytykowałam na tym tagu jakąś powszechnie lubianą powieść, zostałam zwyzywana xD Teraz będę zamawiać nową porcję książek, na pewno uwzględnię Pratchetta. Zazwyczaj słyszę same pozytywne opinie na jego temat, więc pewnie po prostu niefortunnie trafiłam
@Wypok2: Jakbyś zaczynała świat dysku, to mimo wszystko polecam przeczytać najpierw dwie pierwsze książki - stanowią jedną historię i są wprowadzeniem do świata.
A dalej to każdy poleci Ci inną. Ja osobiście uwielbiam cykl o czarownicach i Straż! Straż!.