Wpis z mikrobloga

  • 0
@Qbiik no niby tak, ale trochę słabo jest gdy w nocy spojrzę w gore i co jedynie mogę powiedzieć, to to, ze widzę gwiazdy. To tak jak gdybym zobacuzl kota, dzika, konia itp. a umiał tylko powiedzieć ze to zwierzę.
  • 0
@Qbiik no dobra, przesadzilem bo mały wóz, duży wóz, o kur.. radiowóz znam ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Ale gwiazda polarna to nie wiem. Zauważam mocniej świecące, większe gwiazdy ale czy to jest jakaś planeta to nie wiem.
Ostatnio chciałem zrozumieć jak księżyc okrąża nasza planetę albo jest zdjęcie drogi mlecznej, takie zrobione z bardzo daleka, a wnirj zaznaczona nasza galaktyka i mam pytanie skąd to zdjęcie, czy zrobiła
@Berkel_88 nie ma zdjęcia całej drogi mlecznej ziom :) to grafika jest. Sonda Voyager potrzebowała 35 lat chyba żeby opuścić układ słoneczny. A księżyc to normalnie tak jak Ziemia wokół słońca z tą różnicą że prędkość obrotu księżyca wokół własnej osi jest taka sama jak jego prędkość obrotu dookoła ziemi czy jakoś tak i dlatego tylko jedna stronę cały czas widzimy.

Jak chcesz w łatwy i przyjemny sposób przyswoić trochę takiej podstawowej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Berkel_88: nie są to podręczniki które wyjaśnią wszystkie zagadnienia, ale na pewno bardziej Cię wciągną w temat:
Kosmos Sagana: już przestarzała ale ładne zdjęcia i w bardzo przystępny sposób opisane powstanie wszechświata + wyjaśnione w jaki sposób odkrywcy do tego doszli.
Błękitna kropka Sagana: jak spodoba Ci się poprzednia
Astrofizyka dla zabieganych deGrasse Tysona współczesna i krótka, podobny styl do Kosmosu
No i seria TV Cosmos: A Spacetime Odyssey